Wpis z mikrobloga

chciałbym zatrudnić przedstawiciela handlowego na miesiąc czasu, macie jakiś sposób jak go zweryfikować czy był tu i tam, nawiązywał z kimś kontakty, przedstawiał moją ofertę? przecież nie będę z nim jeździł w teren

dać mu swój telefon, sprawdzać bilingi czy dzwonił do tego sklepu i tamtego?

#firma #pracbaza #praca #dzialalnoscgospodarcza
  • 15
Prosta sprawa, my jako handlowcy z każdej firmy mam pieczątkę na kracie do delegacji, ewentualnie zabieramy wizytówkę danej firmy i na tej podstawie dostajemy dodatkowe diety
Jest jakiś sens zatrudniania kogoś takiego jak handlowiec tylko na miesiąc? Nie lepiej skorzystać z jakiegoś outsorcingu w takim przypadku? W takiej pracy miesiąc to imo dopiero przygotowanie do faktycznej sprzedaży i wyników.
@CwanyLis93: no dobra ale skąd pewność, że ktoś rekomendował i pytał się o mój produkt? pojedzie, weźmie od kasjerki pieczątkę lub wizytówkę jako, że tam był - ewentualnie zrobi mi wykaz wszystkich firm z którymi się kontaktował telefonicznie tak bo najpierw chyba wg. prawa ktoś musi wyrazić zgodę aby przedstawić ofertę handlową?
@igik1234: tzn? co polecasz? mam małą produkcję i aktualnie chciałbym mieć zbyt na 5-6 sztuk mojego produktu (dość
@astri: oszukaj kogos kto ma produkt komplementarny a nie konkurencyjny. Firma inna chętnie zaoferuje twój produkt bo wzbogaca jej ofertę powodując że jest bardziej kompleksowa i uzyska więcej klientów na swoje produkty dodając twój do swojej oferty
@zibizz1: nie wiem jak to ugryźć, to nie jest branża spożywcza no i na pewno jeżdżenie autem odpada, pozostaje praca przed kompem i szukanie klientów chociaż doświadczony PH ma już pewnie jakaś bazę kontaktów i lepiej mu idzie szukanie
@astri: zobacz że np firmy typu T-Mobile, Plus itp sprzedaja w zestawie np telewizje. Firmy typu RTV-AGF, Media-Expert sprzedaja w zestawie ubezpieczenie na sprzęt oraz kredyty itd itp
@astri: no to podstawa + prowizja od sprzedaży długookresowa (zapłaconej faktury !) + codzienne raportowanie, żebyś później mógł ocenić, czy to Jego zasługa. Prowizja od pozyskanych powinna zostać po zakończeniu współpracy. I tak mu wytłumacz. Z doświadczenia wiem, że jak dasz wędkę dobremu handlowcowi z kontaktami, to nawet po zakończeniu współpracy będzie dbał o Twój obrót/ swoją prowizję, często pracując u konkurencji, czy oferując tożsame produkty (mając dodatkowe wpływy). Umowy o