Wpis z mikrobloga

Dalszy ciąg szlifowania techniki przysiadu. 4 miesiące temu nie uwierzyłbym, że kiedyś powiem, że przysiady zaczynają mi się podobać, ale teraz tak jest.

Czuję, że lepiej. Rozpoznaję to po następujących oznakach:
- w końcu zacząłem progresować w tym ćwiczeniu,
- coraz mniejszy ból pleców,
- wizualnie zaczyna to lepiej wyglądać.

Aktualnie największy problem mam z pochylaniem do przodu w momencie, gdy wstaję z ciężarem, im więcej powtórzeń w serii tym gorzej to wygląda, ale krok po kroku przy każdym treningu staram się poprawiać problemy, najważniejszy jest ciągły postęp.

#mikrokoksy #mirkokoksy #silownia
Mahapralaja - Dalszy ciąg szlifowania techniki przysiadu. 4 miesiące temu nie uwierzy...
  • 69
  • Odpowiedz
  • 1
@Mahapralaja z ciekawości - jak spięcie brzucha? Nie puszczasz go przypadkiem trochę przy wstawaniu? I stąd dupka wstaje pierwsza a korpus za nią? Podnosisz wtedy troszkę plecami.

Próbowałes z pasem może? On trochę "uczy oddychania" przeponą i przypomina o spięciu brzucha.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@tegie: przez dłuższy czas trzymanie napięcia w brzuchu było moim priorytetem i dbam o to, żeby ciągle był napięty. Możliwe, że wraz z postępującym zmęczeniem przy kolejnych powtórzeniach zdarza mi się stracić napięcie w nim, ale ciągle nad tym pracuję, ostatnio dodałem sporo ćwiczeń na brzuch i jestem zadowolony z progresu. Wstyd się przyznać, ale wcześniej go w ogóle nie ćwiczyłem (nie rozumiałem jego roli w przysiadzie i innych ćwiczeniach) dlatego
  • Odpowiedz
  • 1
@Mahapralaja żeby nie było, nie jestem "koksem" ani autorytetem :) miałem swojego czasu mała zajawkę na chudnięcie i tak jakoś doszedłem do ćwiczeń trojbojowych, chociaż bez parcia na wyniki i podniesienie "wszystkich kilogramow" :)

Ale miałem ten sam problem, zarówna w siadzie jak i w martwym. Dupka pierwsza, reszta plecami. Zejście z ciężaru i nauka dopinania brzucha znacznie pomogły. A przede wszystkim zakodowanie sobie w głowie i pamiętanie o tym, że brzuch
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@tegie: racja, mam trochę duże parcie na ciężar w przysiadzie (bo jest bardzo słaby) i czasem zapędzam się za bardzo kosztem techniki.

Dzięki i również życzę powodzenia w ćwiczeniach, pozdrawiam
  • Odpowiedz