Wpis z mikrobloga

Ludzie, dbajcie o swoje zdrowie psychiczne, chemię mózgu, zdrowy sen. W kwietniu, kiedy miałem na głowie mnóstwo problemów, firma na wstrzymaniu, długi które zatruwały mi racjonalne myślenie do tego stopnia, że codziennie chwytałem po alkohol tylko, żeby zasnac. Na dole zdjęcie jak wyglądał mój sen. Z początkiem maja ogarnąłem 80% swoich problemów, alkohol odstawiłem do zera, marihuane ograniczyłem z 3g dziennie do 1g / dwa dni (może nie jest to wynik zaslugujacy na oklaski, ale ja czuję miła różnice, która zamierzam powiekszac)
#narkotykizawszespoko #wykopjointclub #sen #zdrowie
Niewiemwsumie - Ludzie, dbajcie o swoje zdrowie psychiczne, chemię mózgu, zdrowy sen....

źródło: comment_1590096466kkJw1qZnUZGn0muJZ1pkFI.jpg

Pobierz
  • 17
@Niewiemwsumie: Kłaść się o stałej porze + na godzinę przed zero ekranów/światła o dużym natężeniu - obecnie nawet budzika nie potrzebuję by rano wstawać. Poza tym polecam rolety/grube zasłony (całkowita ciemność) w sypialni oraz skręcić temperaturę na 16-18*C.
Z suplementów/ziół polecam męczennice/kozłek lekarski w formie herbaty - na pewno mniejsze placebo niż melatonina ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@mechaniczny_pomidor: Też wstaje bez budzika - budzę się o ~5:00 i nie mogę zasnąć dalej. Do sypialni kupiłem rolety przecisloneczne, ale nawet najmniejsze światło czy świergot ptakow już mnie rozbudza. Melisę i melatonina mam, spróbuję zacząć regularnie suplementowac. Dzięki za garść informacji
@Niewiemwsumie u mnie podobnie ze snem, niestety obawiam się, ze dopóki nie znajdę pracy, to będzie tylko gorzej ¯_(ツ)_/¯ a poza tym nie piję i nie palę (zielonego) od lutego, wcześniej sporadycznie.
Póki co próbuję sie chociaż ruszac i pic wodę, ale to drugie jest dla mnie mega trudne, często mam odruch wymiotny :/ życzę zdrowia i dalszych postępów
@elektryczny_pastuch: Na początku GABA żeby naprawic chemię mózgu po benzo, ale razem z lekiem na padaczkę miałem wrażenie, że miałem częstsze mimowolne skurcze podpadające pod profil padaczkowy. Odstawilem i leki i GABA i przestało. Chociaż osobiście myślę że były to po prostu efekty uboczne odstawienia benzo, i myślę znów nad powrotem do samego GABA. Jeśli coś ciekawego przychodzi Ci do głowy co mógłbym suplementowac chętnie poczytam
A, i jeszcze kurkuminę z
@Niewiemwsumie: gaba ssie, kiepsko przenika krew/mozg.

zalezy co waliles- czy trzeba cie ogarniac pod kątem rozdupconej sero/dopaminy czy generalnie mocno neurony dostaly wpyyerdol. Na pewno nie zaszkodzi cos na zwiekszenie neurogenezy (czyli np gotu kola, bacopa) a jesli chodzi o skutki nadmiernej zabawy w chemika- mozna rozwazyc NAC (ma fajny potencjal przy nalogowym paleniu zielska) Agmatynę czy np alcar, noopept. Dobra grupa B tez mile widziana
Temat szeroki i gleboki, zalezy