Wpis z mikrobloga

Czy zarabianie w wieku 25 lat w korpo ~5.5-6k netto można uznać za niezły wynik? Wiem, że do #programista15k mi daleko no ale nie każdy pracuje w IT¯\_(ツ)_/¯ a z drugiej strony pensja wystarcza mi na wszystko i zastanawiam się co robią z hajsem różni dyrektorzy w pracy. Taka chyba moja mentalność biedaka co nie zna życia XD
#pracbaza #korposwiat #zarobki #pytanie #pieniadze
  • 137
Punkt widzenia zalezy od punktu siedzenia @niewiemjakiwybrac

Wedlug statystyk zarabiam lepiej niz 85% stolicy Szwecji. I wiesz co? I nic.

Pochodze z biednej rodziny. Dopiero niedawno na wklad mieszkaniiowy uzbieralem. Super teraz mam kredyt na 30 lat.

Zyje na bierzaco dobrze, nie narzekam, ale jak sie zastanowie nad przepascia miedzy mna a sredniej klasy osoby z rodziny sredniej klasy to bede do konca zycia harowal zeby moj #!$%@? start sie zniwelowal.W sensie
@wyk0pek95: niewiem gdzie mieszkacie i co robicie, ale z tymi zarobkami to już i tak macie lepiej niż 90% ludzi w tym kraju. Mając 25 lat to konczyłem dopiero studia (dzienne-najgorsza opcja ever), dla mlodszych-nie idźcie tą drogą, 1 stopień jeszcze ok, mgr jak coś tylko zaocznie. Oczywiście polibudy itp.
@Deska_o0: To chyba jedyna moja zmiana stylu życia, poziomu czy wydatków, mając 25 lat zarabiałem okolice 4000-6000 zł dzisiaj uśredniając roczna okolice 35-40 tys, nadal mieszkam w wynajętym mieszkaniu 40m2 z ogrodem i jedyne co zmieniłem od tego czasu to raz w tygodniu jest sprzątaczka do ogarnięcia wszystkiego bo nie mam na to zwyczajnie czasu :)
@wyk0pek95:

No a ja właśnie mam wrażenie, że wszyscy wokół zarabiają znacznie więcej


Kłamią, tak jak na wykopie. Tutaj każdy w wieku 20 lat ma 19 i zarabia 50k na rękę. Zwykłe kłamczuszki, które czekają aż im mama schabowego poda.
a z drugiej strony pensja wystarcza mi na wszystko i zastanawiam się co robią z hajsem różni dyrektorzy w pracy.


@niewiemjakiwybrac: rocznik 97 i zarabiam... No właśnie, zarobki to najlepiej podawać rocznie, bo inaczej to trudno wszystko uwzględnić - wpadanie w próg podatkowy, może wypadanie z zusu czy premie.
No ale powiedzmy że średnio te 8.4k na rękę.

To w miarę nowa dla mnie stawka, kilka miesięcy dopiero, ale dopiero od