Wpis z mikrobloga

Czy zarabianie w wieku 25 lat w korpo ~5.5-6k netto można uznać za niezły wynik? Wiem, że do #programista15k mi daleko no ale nie każdy pracuje w IT¯\_(ツ)_/¯ a z drugiej strony pensja wystarcza mi na wszystko i zastanawiam się co robią z hajsem różni dyrektorzy w pracy. Taka chyba moja mentalność biedaka co nie zna życia XD
#pracbaza #korposwiat #zarobki #pytanie #pieniadze
  • 137
@niewiemjakiwybrac: Jesteśmy w podobnym wieku, zarabiam 6,5 do ręki i mimo ze starcza mi na wszystko, odkładam znaczną część tej kwoty to nigdy bym nie powiedziała ze nie chce więcej lub ze mój szef co zarabia 30k nie ma co z kasą robić. Już sam kredyt na mieszkanie + rachunki zabierze mi 2,5k z tego, jakbym chciała leasing jego auta to rata = 2,5k i z mojej kasy zostanie śmieszne 1.5k.
@Corkamalarza: zależy kiedy zaczniesz pracować. Jak ja studiowałem to nie było pracy bo był 2008-2013, na proste stanowiska brali ludzi po studiach z doświadczeniem i kredytem na mieszkanie. Dzisiaj 21 lat nikogo w firmie nie dziwi, żeby tylko chciał działać i się uczyć. Kończąc studia można wyjść z dyplomem i dużym doświadczeniem.
Czy zarabianie w wieku 25 lat w korpo ~5.5-6k netto można uznać za niezły wynik? Wiem, że do #programista15k mi daleko no ale nie każdy pracuje w IT¯_(ツ)_/¯ a z drugiej strony pensja wystarcza mi na wszystko i zastanawiam się co robią z hajsem różni dyrektorzy w pracy. Taka chyba moja mentalność biedaka co nie zna życia XD


@niewiemjakiwybrac: Rok temu zarabiałem 2,5k na rękę. W tym roku w wydatkach miesięcznych
@niewiemjakiwybrac

zastanawiam się co robią z hajsem różni dyrektorzy w pracy


Im więcej zarabiasz tym stałe koszty większe bo lepszy samochód, lepsze lokum, lepsze wyposażenie, wyjścia do knajpy itp. itd.
@niewiemjakiwybrac dawno temu zaraz po studiach w pierwszej pracy zarabiałem powyżej ówczesnej średniej krajowej.
Wtedy też wydawało mi się, że jestem królem życia.

Później chociaż zarabiam już znacznie więcej okazuje się, że ciężko się spina budżet, bo masz na głowie leasing za swój i żony samochód.
Kredyt hipoteczny na dom.
Prywatne przedszkole/szkołę dzieci.
Zajęcie pozalekcyjne.
Buty co 3 miesiące nowe, bo dzieciaki wyrastają.
Wakacje tylko 2 razy w roku to wydatek dla