Wpis z mikrobloga

Czy zarabianie w wieku 25 lat w korpo ~5.5-6k netto można uznać za niezły wynik? Wiem, że do #programista15k mi daleko no ale nie każdy pracuje w IT¯\_(ツ)_/¯ a z drugiej strony pensja wystarcza mi na wszystko i zastanawiam się co robią z hajsem różni dyrektorzy w pracy. Taka chyba moja mentalność biedaka co nie zna życia XD
#pracbaza #korposwiat #zarobki #pytanie #pieniadze
  • 137
@IcyHot: wlasnie to jest ciekawe zjawisko, ktorego nie rozumiem. Po #!$%@? rywalizowac kto ile ma, kto gdzie pojechal itd. U mnie kuzyn z bratem przechwalki ze ten bedzie kupowac fure za gotowke, drugi a ze #!$%@? bo on za milion robi chate a w przerwie to tajlandia. I siedzisz miedzy nimi i masz tak mocno na to #!$%@? (a co lepsze zarobki w trojke mamy podobne)
@niewiemjakiwybrac:
Lepsze pytanie to jak sie czujesz w tej pracy/życiu. Jestem trochę starszy i średnio zarabiałem 4k z hakiem. Oszczędziłem sporo kasy, bo małe wydatki. Teraz jestem super szczęśliwy, bo zmieniłem pracę i zarabiam 2k z hakiem (oczywiście praca z przyszłością i rozwojowa - po prostu guwno zarobki na start, a w starej juz bym nic nowego nie robił) xD
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@niewiemjakiwybrac:

a z drugiej strony pensja wystarcza mi na wszystko


I to jest kluczowe kryterium. Skoro tak jest to jesteś wygryw (przynajmniej finansowo) i się za dużo nie zastanawiaj. Każdy z resztą inaczej umie oszczędzać i inne ma potrzeby. Można zarabiać i 100k a wydawać tyle że ledwo starcza.
@niewiemjakiwybrac: nie patrz ile zarabiasz tylko jaka jest możliwość progresji wynagrodzenia. Podwyżki są co rok? Jak często są awanse? Czy jest perspektywa zostania tym dyrektorem, czy to szklany sufit? Czy uczysz się czegoś za co inne podmioty są w stanie zapłacić Ci więcej?

I tak dalej :)

@niewiemjakiwybrac: patrz tylko na ty czy Ci wystarcza i ew. podnoś kwalifikacje żeby zarabiać więcej, bo ludzie żyją w swoich strefach czasowych i niektórzy mają więcej farta a inni mniej, znam ludzi którzy mają 20 lat i zarabiają dziesiątki tysięcy, znam ludzi po 30 którzy robią w okolicach minimalnej, a tych ludzi wcale wiele nie różni, po prostu jeden miał więcej farta niż drugi (i nie chodzi o urodzenie się w