Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 793
Wynik mojej ankiety sprzed 8 miesięcy. Najlepsze jest to, że typowy wykopek to kolo, który mega szanuje badania naukowe, opinie ekspertów itd. Pod warunkiem jednak, że chodzi o nauki ścisłe, tymczasem w kwestii pedagogiki liczy się dla niego bardziej ten słynny chłopski rozum XD Gdyby jednak poszukać pozytywnych opinii o biciu dzieci wśród artykułów naukowych, to nic sensownego się nie znajdzie, żaden poważny pegagog, psycholog, tego nie popiera. Setki artykułów, prac profesorów, ale wykopek i tak wie lepiej. Nie dociera do niego, że znaczna część kryminalistów, to osoby bite w dzieciństwie nauczone, że przemoc jest sposobem załatwiania spraw i "normalnej" komunikacji. Powiecie, że klapsy to nie bicie? Każde bicie to bicie! Kiedy klaps ręką już nie działa w ruch idzie przecież pas, kabel i inna broń.

Ps. Wynik ankiety jak na wykop jest i tak budujący.

Link do rzeczonego wpisu: https://www.wykop.pl/wpis/43570455/czy-uwazasz-dawanie-klapsow-za-dobra-metode-wychow/

#oswiadczenie #dzieci #rodzina #polska #rodzice #wychowanie #pedagogika #psychologia #patologiazewsi #patologiazmiasta
Pobierz pogop - Wynik mojej ankiety sprzed 8 miesięcy. Najlepsze jest to, że typowy wykopek t...
źródło: comment_1590301525e5xfUxVz3UGPmAveiJI12L.jpg
  • 259
@rybsonk: W gruncie rzeczy az tak uparcie nie neguje, ze niektorzy moga wyjsc na tym zle. Jedni beda z traumami, wiekszosc bez. Ale to niemozliwe zeby wyeliminowac wszystkie traumogenne metody wychowawcze, Bo nawet powiedzenie "marsz do pokoju, natychmiast" moze u kogos wywolac traume.

Co do twojego ostatniego zdania, uznam ze raczej klaps klapsowi nierowny. Trudno go z góry całkiem zdemonizowac bez znania kontekstu i reszty stosunkow dziecka z rodzicami.
Czy niebicie dzieci jest jakoś znacząco lepsze niż bicie - to wcale nie jest takie oczywiste. Trudno powiedzieć.


@KEjAf: wiele badań świadczy o tym, że tak - jest lepsze.

A ze względu na to że kiedyś w zasadzie wszystkie dzieci były bite i w większości mimo to dobrze się wychowały - wiemy że bicie nie jest jakąś znów straszną tragedią i nie zamieni dziecka w socjopatę, seryjnego mordercę.


@KEjAf: skąd
Nauka mówi, że każdy kto bije dzieci, nawet dając klapsy, jest społecznym odpadem.

Jest zawsze przemocą w każdych warunkach, osoby które tego nie rozumieją są społecznymi odpadami i dyskusja z nimi nie ms sensu, bo prawdopodobnie są za głupie żeby nie pić wody z kibla do którego przed chwilą ktoś nasrał.


@Kleki_Petra: nauka mówi, że każdy kto myśli zero-jedynkowo, jest społecznym odpadem ( ͡° ͜ʖ ͡°)
wiele badań świadczy o tym, że tak - jest lepsze.


@rybsonk: ahm, no dobra, ja nie widziałem tych badań więc o tym nie wiem ( ͡° ͜ʖ ͡°)

skąd ta pewność? [że bicie nie musi zamienić dziecka w seryjnego mordercę]


@rybsonk: mnie bili rodzice jako dziecko jak coś przeskrobałem, podobnie moje rodzeństwo i wszystkich moich znajomych z dzieciństwa (tych z późniejszych czasów pewnie też ale o
@aleksandrett: Tutaj nikt akurat nie pochwala bicia pasem ani prania do bólu.

@KEjAf: Bili Cię czy dawali Ci klapsy? Bo używanie tego zamiennie jest straszne. Mój ojciec był bity przez swojego ojca, też w ramach kary, ale on już skórzanym pasem, kilka razy pod rząd, na goły tyłek. To rzeczywiście mogło być traumatyczne, bo sciąganie gaci upokarza, pas boli, a ponadto przyznał że nigdy nie wiedział, że może dostać jesli
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Never_let_me_go: uwielbiam stopniowanie, co jest gorszym biciem, a co lepszym XD małe masz pojęcie o dzieciach, skoro uważasz, że lekkie uderzenie nie oddali cie od niego, nie spowoduje urazu w psychice. Piszesz takie farmazony, że z tobą nie zamierzam wdawać się w polemikę, nie masz sensownych argumentow ani wiedzy.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@erkav: Spędziłem parę godzin na dodatkowym riserczu i okazuje się, że w pewnych przypadkach mówi, ale nie w przypadku kategoryzowania zwolenników bici w dzieci, więc w tym przypadku nie mówi.
@pogop

Smutno,mialem nadzoeje ze kolejne pokolenie bexzie miec zauwazlnie lepiej chociaz w tym zakresie...
A tu soe szykuje ze polowa ludzi jest na olejxe z wykorzystaniem swej fizycznej sily - jedynie nadzieja ze nie wszyscy stad sie beda rozmnazac