Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 793
Wynik mojej ankiety sprzed 8 miesięcy. Najlepsze jest to, że typowy wykopek to kolo, który mega szanuje badania naukowe, opinie ekspertów itd. Pod warunkiem jednak, że chodzi o nauki ścisłe, tymczasem w kwestii pedagogiki liczy się dla niego bardziej ten słynny chłopski rozum XD Gdyby jednak poszukać pozytywnych opinii o biciu dzieci wśród artykułów naukowych, to nic sensownego się nie znajdzie, żaden poważny pegagog, psycholog, tego nie popiera. Setki artykułów, prac profesorów, ale wykopek i tak wie lepiej. Nie dociera do niego, że znaczna część kryminalistów, to osoby bite w dzieciństwie nauczone, że przemoc jest sposobem załatwiania spraw i "normalnej" komunikacji. Powiecie, że klapsy to nie bicie? Każde bicie to bicie! Kiedy klaps ręką już nie działa w ruch idzie przecież pas, kabel i inna broń.

Ps. Wynik ankiety jak na wykop jest i tak budujący.

Link do rzeczonego wpisu: https://www.wykop.pl/wpis/43570455/czy-uwazasz-dawanie-klapsow-za-dobra-metode-wychow/

#oswiadczenie #dzieci #rodzina #polska #rodzice #wychowanie #pedagogika #psychologia #patologiazewsi #patologiazmiasta
pogop - Wynik mojej ankiety sprzed 8 miesięcy. Najlepsze jest to, że typowy wykopek t...

źródło: comment_1590301525e5xfUxVz3UGPmAveiJI12L.jpg

Pobierz
  • 259
@PyszneBuleczki: @pogop:

Wszystko ma swoje granice. Jak dziecko po raz któryś, na przyklad, pcha palce do do kontaktu albo wybiega na ulice, mimo że rodzic tłumaczył o niebezpieczeństwie, to uważam że wychowawczy klaps nie jest niczym złym. Lepiej jak dupka poboli 10min niż jakby miało stracić życie. A skojarzenie sytuacji ryzykownej z bólem może dotrzeć do tych do których zwykłe słowa nie docierają.

Jasne że nie robisz tego w złość
via Wykop Mobilny (Android)
  • 6
@portugalka: tylko, że nie można mówić o jednym rodzaju przemocy bez uwzględnienia drugiego, bo to tworzy całość.

Mówię z własnej perspektywy. Nigdy nie dałem klapsa dziecku, bo go nie mam, ale dopuszczam taki środek wychowawczy jako OSTATECZNOŚĆ. Przemoc istnieje w tym świecie i dziecko będzie się z nią spotykać wielokrotnie przez życie. Jeśli nie nauczy się, że są pewne granice, których się nie przekracza, to nauczy go ktoś inny i to
@ocotutajchodzi ano.. To tak jak np. Widzę 3 latki dalej latające w pampersach bo wygodnie rodzicom. I potem chcą je posłać do przedszkola, a dziecko potrafi się zsikac na dywan bo rodzice je posyłają bez pampersa bo w regulaminie przedszkola jest jasno napisane że dzieciak musi się umieć sam zalareiaf. Tutaj może zostać dzieciakowi trauma jak trafi na kiepskiego nauczyciela i grupę.

Tak samo jak nie wiem czy nie gorsze jest katowanie
@pogop: aha czyli jest do wyboru klaps ktory dzialal na mnie i po ktorym przestawalem drzec ryj i wiecej nie pajacowalem i tak wychowywaly sie setki milionow dzieci przez kilka tysiecy lat albo zawoluowana teoria psychologiczna ktora wymaga doktoratu zeby ja stosowac no i tak wogole wychowywalo sie na niej 5 dzieci na swiecie z czego 2 sa teraz w psychiatryku, 2 nie zyja a to 1 jest policjantem.
@Koczkozaur: Zgoda! Zgadzam się że należy go unikać. Jednak uważam że jest to w ostateczności metoda wychowawcza @MallaCzarna: dobrze to opisała. Jak dziecko wybiega na ulice, przez co może stracić życie, któryś raz z rzędu na czerwonym świetle, i nic do niego nie dociera i śmieje się w twarz, to lepiej by "dupka pobolała 10 minut niż miałoby umrzeć". Tak samo dobrze że dupka pobolała mnie 10-15 minut, niż
Problem jest w tym, że na miejsce "przemocy" fizycznej - tak, cudzysłów celowy, bo klaps w zad nie jest równoznaczne z pobiciem do nieprzytomności


@ocotutajchodzi: jak ktoś ukradnie ci portfel to mówisz że też nic się nie stało bo nie ukradł ci samochodu?

Ja dostałem w swoim życiu raz dostałem lanie, jak wymknąłem się na cały dzień na inną działkę do kolegi (prawie po drugiej stronie ogródków działkowych), na bosaka ,
Lepiej jak dupka poboli 10min niż jakby miało stracić życie. A skojarzenie sytuacji ryzykownej z bólem może dotrzeć do tych do których zwykłe słowa nie docierają.


@MallaCzarna: rel.

Nie wiem skąd te obrzydzenie klapsem i wynoszenie na piedestały metod psychologicznych. Jestem w stanie się założyć, że w przypadku źle stosowanych metod psychologicznego nacisku na dziecko możemy uzyskać równie negatywne konsekwencje.

Poza tym całkowite unikanie przemocy powoduje, że dziecko nie będzie przystosowane
@pogop: poza tym takie badania bardzo trudno przeprowadzić. Trzebaby mieć dzieci o podobnej psychice w podobnych warunkach z rodzicami o podobnych cechach ect ect I później jedną grupę z klapsem druga bez. Wszystkie inne badania typu ankiety ect są a Kant dupy ( ͡° ͜ʖ ͡°) rozbić. Poza tym często łatwo pomylić klapsa z biciem co jest ewidentna patologią.