Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 793
Wynik mojej ankiety sprzed 8 miesięcy. Najlepsze jest to, że typowy wykopek to kolo, który mega szanuje badania naukowe, opinie ekspertów itd. Pod warunkiem jednak, że chodzi o nauki ścisłe, tymczasem w kwestii pedagogiki liczy się dla niego bardziej ten słynny chłopski rozum XD Gdyby jednak poszukać pozytywnych opinii o biciu dzieci wśród artykułów naukowych, to nic sensownego się nie znajdzie, żaden poważny pegagog, psycholog, tego nie popiera. Setki artykułów, prac profesorów, ale wykopek i tak wie lepiej. Nie dociera do niego, że znaczna część kryminalistów, to osoby bite w dzieciństwie nauczone, że przemoc jest sposobem załatwiania spraw i "normalnej" komunikacji. Powiecie, że klapsy to nie bicie? Każde bicie to bicie! Kiedy klaps ręką już nie działa w ruch idzie przecież pas, kabel i inna broń.

Ps. Wynik ankiety jak na wykop jest i tak budujący.

Link do rzeczonego wpisu: https://www.wykop.pl/wpis/43570455/czy-uwazasz-dawanie-klapsow-za-dobra-metode-wychow/

#oswiadczenie #dzieci #rodzina #polska #rodzice #wychowanie #pedagogika #psychologia #patologiazewsi #patologiazmiasta
pogop - Wynik mojej ankiety sprzed 8 miesięcy. Najlepsze jest to, że typowy wykopek t...

źródło: comment_1590301525e5xfUxVz3UGPmAveiJI12L.jpg

Pobierz
  • 259
@Maciuss: Ponieważ każde dziecko jest inne. Mojemu bratu wystarczyło czasem powiedzieć raz i tego nie robił, ja natomiast zawsze przeciągałem granice, tak daleko jak się dało. Życie.

@Filareta: Dzięki że odwołałeś się do tego co pisałem, a nie przypisałeś mi bycia psychopatą na wstępie. Owszem,wrzucił linka, ale do konkretnego fragmentu się nie odwołał. Tym sposobem mogę rzucić każdą tezę typu "religie powinny być zdelegalizowane", "eugenika i zabijanie osób niepożądanych jest
via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
@ocotutajchodzi: zgadzam się w 100% z twoim poglądem, jedynie tylko uważam że klaps jako ostateczność to dobre rozwiązanie. Klaps nie ma na celu znęcania się czy zadawania bólu dzieciom, a ma za zadanie wprowadzić lekki szok, aby dzieciak "obudził się" i miał poczucie że na prawdę #!$%@?ł po całości i mu się należało. Jest to też kwestia kontroli nad sobą, bo nie można 6 czy 7 razy #!$%@?ć bo się rodzic
Jeżeli tak hołdujesz nauce, to pewnie znasz tą zasadę (której jako prostak i głąb kapuściany nazwy nie znam) że czym dłużej i zacieklej bronisz jakiejś tezy, tym ciężej jest się przyznać, że ona nie ma poparcia czy to częściowo, czy to całkowicie, w rzeczywistości. I że świat nie podporządkowuje się magicznie pod nią, ponieważ uważasz coś za słuszne.


@ocotutajchodzi: z resztą posta jeszcze się nawet nawet zgodzę, ale ten fragment to
Panie złoty. Co ja tutaj czytam. Ludzie usprawiedliwiają swoje tresowanie dzieci klapsami, bo lepsze to niż przemoc psychiczna. Serio, nie wierzę.
Dojrzały rodzic ma pod kontrolą swoje emocje i zachowania. Na nich dziecko nauczy się takiej postawy. Niestety dziś dzieci to 'meczarnia' rodziców, ludzie są pokrzywieni psychicznie i niegotowi na bycie ojcem i matką. Zanim się podejmie rodzicielstwa, trzeba być w 100% stabilnym człowiekiem i w 100% stabilna rodziną. Znam może dwa
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@pogop:

Każde bicie to bicie! Kiedy klaps ręką już nie działa w ruch idzie przecież pas, kabel i inna broń.

Jednak lepiej załóżyć, że nie wszędzie jest tak jak było u Ciebie na chacie. Jest wielu normalnych rodziców, którzy czasem stosują lekkie klapsy aby wyraźnie zaznaczyć granice gdy dziecko za bardzo #!$%@? i nigdy nie katują dzieci żadną dotkliwą formą przemocy, która mogłaby powodować traumę na całe życie. Powoływanie się przy
@Wsciekle_piesci_meza: wiesz, już wolę rodzica, który wszędzie lata za dzieciakiem i pilnuje go bardziej niż trzeba, niż żeby matka z ojcem puszczali dziecko samopas i dawali mu klapsa, bo dziecko nie rozumie, że nie może sobie biegać z łopatą albo łapać kubek z gorącą kawą (°° niestety, na ostatnim spotkaniu rodzinnym to ja latałam za dzieciakiem i pilnowałam, żeby sobie i
@ocotutajchodzi: z nutellą, ale z perspektywy czasu myślę że mogłem zrobić jeszcze bitą śmietanę.
Dobrze że ty nie masz im tego za złe, ale dalej zrobili źle.
A link powinien prowadzić do konkretnego badania i jak tego nie robi to zakładamy że ten link nigdy się nie pojawił
@MallaCzarna: jeśli dziecko notorycznie wkłada palce do kontaktu to rodzic musi zabezpieczyć kontakty. Jeśli wbiega na ulice to rodzic musi iść z nim za rękę albo kupić uprząż (hehe smycz). To rodzic jest odpowiedzialny za bezpieczeństwo dziecka. Skąd przekonanie, że dziecko, które nie rozumie, że ma nie wsadzać palców do kontaktu nagle zrozumie, że ten klaps, ból i upokorzenie od rodzica oznacza to że ma ich tam nie wkładać?

Naprawdę jest
@pogop: plusuje ze wszystkich multikont. Kiedyś wrzuciłem podobny temat na pewną grupę na fb, jakież było moje zdziwienie gdy 90% ludzi w komentarzach popierało klapsy czyli przemoc i agresję jako dobrą metodę nauczenia drugiego człowieka czegokolwiek. Niestety pokrywa się to przypuszczeniami, że 90% społeczeństea to po prostu zwyczajne dekle, ludzie bardzo mało rozwinięci intelektualnie.
Pod warunkiem jednak, że chodzi o nauki ścisłe, tymczasem w kwestii pedagogiki liczy się dla niego bardziej ten słynny chłopski rozum


@pogop: tak samo jest z homoseksualizmem, operacjami zmiany płci i nawet o dziwo ekonomią (bo oni sami uważają sie za geniuszy ekonomii pomimo tego ze jedyne co o niej sie nauczyli to wysluchali z szurskich przemówien i paru artykulow z wiki).
@omi-omi: przeczytaj to co napisałem, mówię o tym, że rodzice nie biegają tylko olewają to, ze 10 letnie dziecko drze ryja w restauracji bo ma na to ochote, a rodzice na to pozwalają lub powiedzą, ze nie wolno i elo.
Ja nie raz w dupe dostałem bo pomimo zwracania uwagi przez rodziców i tak robiłem im na złość.
I nie wyroslem na kryminaliste
@Filareta:

sami zostali tak wychowani, potem ich dzieci tak będą wychowywały swoje dzieci itd.

Spytasz: czemu nie zrobią sobie dzieci dopiero jak będą stabilni emocjonalnie? Bo by nigdy nie mieli dzieci

Wiem. Jest to przykre. Rozumiem te reakcje. Wyparcie i powielanie schematów.
Jako nauczyciel staram się pokazywać inne opcje i tłumaczyć podstawy NVC. Sama też ze względu na to, że pochodzę z przemocowej rodziny, chodzę na terapię. Na terapię chodzi też