Wpis z mikrobloga

Doradźcie coś #mirkokoksy - męża boli górna część pleców między łopatkami. Teraz dorobiliśmy się jeszcze Boboka i od noszenia go boli go jeszcze bardziej. Mnie już trafia jak widzę go rzucającego się na poręcz fotela albo ocierającego się o każdą framugę jak jakiś niedźwiedź o drzewo xD Myślałam o zamówieniu mu jakiegoś rollera w necie zeby sobie troche sam ulzyl poki nie ruszamy się z domu - zresztą dwoje fizjoterapeutow przed pandemią też nie pomogło. Czy to dobra myśl? Jak tak to jaki roller polecacie? A może macie jakieś inne rady? #fizjoterapia #mikrokoksy #cwiczzwykopem #silownia
  • 23
@Krabowski: żaden lekarz z bólem pleców, dopóki nie jest to spowodowane złamaniem kręgosłupa xD
@Zuu: roller może być każdy, na początek niezbyt twardy, żeby nie było zbyt dużego dyskomfortu przy rolowaniu. Może być też piłeczka, na początek nawet tenisowa, ale lepiej zaopatrzyć się w trochę mocniejszą. No i jak nie pomoże, to do fizjo. Nadmienić mogę, że źródło problemu może być zarówno z tyłu ze spiętymi mięśniami pleców, ale też
@Krabowski: ciężko coś więcej powiedzieć na podstawie przedstawionego stanu faktycznego, ale raczej nie wygląda to na coś poważnego bardziej, niż jakieś przykurcze.
Poza tym w każdym zawodzie medycznym można trafić na średnich specjalistów i jest to dosyć duży eufemizm. Więc pomoc, a raczej jej brak ze strony dwóch fizjoterapeutów jeszcze nic nie znaczy. Można co najwyżej zrobić badania obrazowe, żeby wykluczyć konkretne patologie.
@Poemat: No chcialbym, zebys mi wyjasnil. Nie umiem pogodzic zdania "medycyna sportowa jest aktualnie szczegolowa specjalizacja" z Twoim stwierdzeniem "nie ma takiej specjalizacji". Chyba, ze chodzi Ci ciagle o to, ze okreslono go "lekarz sportowy" zamiast "lekarz medycyny sportowej".
@Poemat: Czyli tak jak myslalem od poczatku, ale nie sadzilem, ze bedziesz sie czepial o takie cos. Przeciez trzeba odrozniac jezyk, ktorym sie posluguja pacjenci i ludzie niezwiazani z medycyna od jezyka specjalistycznego.

Rozumiem, ze mowisz, ze idziesz do lekarza medycyny rodzinnej, zamiast do "rodzinnego" lub "lekarza rodzinnego"?
@Poemat: > Jestem zawodowym fizjoterapeutą więc posługuje się odpowiednią nomenklaturą, normalne zjawisko ¯_(ツ)_/¯.

A nie uczyli ciebie używać języka zrozumiałego dla większości ludzi? Bo mnie tego właśnie uczyli od pierwszego roku prawa. Kazdy może być bufonem i używać niomenklatury nieznanej większości nie specjalistów, ale tak naprawdę wychodzi tylko na idiotę, bo czepia się wyrazów ( ͡° ͜ʖ ͡°)-,
@jepetto Gdzie ja się nie posługuje językiem zrozumiałym dla większości ludzi? Prześledź moje wpisy na moim tagu to zobaczysz, że potrafię tak tłumaczyć, żebyś zrozumiał najprostszy mechanizm powstawania urazu zanim zaczniesz między słowami mnie oczerniać ;)