Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 22
Stuknęłam dziś rano babkę.
Mamy po południu się spotkać i wyjaśnić sprawę.
To jej szkoda. W komentarzu moja.
Przy wyjeździe z wioski ja ją walnęłam. Bo ruszyła już, prawie była za linią, więc patrzyłam w lewo czy coś jedzie i zaczęłam lekko ruszać. Ona wtedy zahamowała. Twierdzi że stwierdziła że nie wyjedzie, bo samochód jechał. I stuknęłam ją.
Pomóżcie, help!
#samochody #stluczka #wypadek #pytaniedoeksperta #mechanika #mechanikasamochodowa
Amestris - Stuknęłam dziś rano babkę.
Mamy po południu się spotkać i wyjaśnić sprawę....

źródło: comment_1590732030UdVw812S57i5vpvWHLGVrz.jpg

Pobierz
  • 144
  • Odpowiedz
@Amestris: ale co mają Ci dowalić? stracisz trochę zniżek jeśli takowe posiadasz i to wszystko. Nastepnym razem po prostu zaplacisz troche wiecej za OC
  • Odpowiedz
@Amestris: Nie dowala ci z oc, podniosą ci składkę co i tak wyjdzie taniej niz dogadywanie sie z ta kobieta ktora bedzie robic w serwisie. Nie boj sie po to jest oc
  • Odpowiedz
@Amestris: zależy, czy masz bezszkodową jazdę wcześniej i np ile teraz płacisz
Jak baba pojedzie do aso, to wstawią jej nowy zderzak za 3tys - czyli granie warta świeczki.
Po to właśnie jest oc.
  • Odpowiedz
@Amestris: nie baw sie w żadne płacenie babie. Od tego masz OC żeby nie płacić. Koszty w trakcie mogą się okazać wyższe niż na początku myślałaś.
A to że będą przez pare lat wyższe składki OC to jest ok, cóż mleko sie wylało. Następnym razem wykupuj ochrone zniżek.
  • Odpowiedz
@Amestris miałem identyczna sytuację 3 lata temu. Gościu zatrzymał się na linii. Ruszył ja za nim spoglądając w lewa czy mam też czas. On za linia stopu nagle gwałtownie zahamował. Delikatnie na jechałem mu na tył. Skończyło się spisaniem oświadczenia. Ale jako że był w porządku obiecałem pokryć szkodę z własnej kieszenie ( szkoda zniżek). Załatwiłem lakiernika, wyszło o ile pamiętam 400 zł.
  • Odpowiedz
kogi piszesz oświadczenie, że temat został załatwiony i nie ma więcej roszczeń.

Znajomy miał kolizję 2 lata temu, szkody jeszcze mniejsze niż tutaj. Chciał facetowi opłacić naprawę w wybranym warsztacie, tamten się uparł na OC. Znajomy płacze do dzisiaj jak ma płacić kolejne składki.


@WatchYourBack: Nie wiem gdzie wy #!$%@? te auta ubezpieczacie i jakie OC płacicie, że opłaca wam się tak grubymi stówkami rzucać, miałem w życiu ze 3 drobne
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Amestris: bierz ubezpieczenie ja miałem podobna sytuację zapłaciłem kasę a za tydzień przyszła baba i mówi że chce więcej kasy. Szkoda nerwów na takie zabawy, że nigdy w życiu nix na kasę. Moja wina daje ubezpieczenie i dokładnie opisuje szkodę która zrobiłem a jak kogoś wina to dawaj gościu ubezpieczenie a jak ostatnio typ wjechał w dupe mi i jie chciał dać ubezpieczenia to policja i po sprawie. Baba pewnie będzie
  • Odpowiedz
@kogi @Drail @JasniePanMateusz @coma24 Usunąłem komentarze, bo były w złym czasie napisane - nie widziałem, że auto idzie do serwisu, pierwotny wydźwięk był bardziej na zasadzie "dogadamy się" i wtedy jest inna rozmowa.

Żyję w tym samym świecie co wy, znam stawki roboczogodzin, części, itd. Wiem, że bierze się auto zastępcze, wiem jak takie naprawy się załatwia. Jeśli auto idzie do ASO, nie ma rozmowy, szkoda z OC i tyle. Jeszcze dla
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Amestris: jestem trochę zaskoczony rozwojem dyskusji, bo gdyby to był mój Yaris to bym machnął ręką na takie coś. A tu dyskusja na 50 postów, wymiana zderzaków xDD
  • Odpowiedz
myślicie że dużo by mi dowalili z OC?


@Amestris: mój ojciec skasował babce samochód (przetarł cały bok aż kurtyny strzeliły) to zamiast 500zł oc musiał zapłacić 800 w kolejnym roku.
  • Odpowiedz