Wpis z mikrobloga

@Majk_ wiejskie pochodzenie. Większość ludzi ze wsi ma lepszy start niż z typowych blokowisk.

Co może dać dziecku na start ojciec pracujący fizycznie w jakimś magazynie i matka pracująca w hipermarkecie, czyli typowa rodzina z bloku z wielkiej płyty?

Natomiast na wsi działka budowlana?
Proszę bardzo....
I jeszcze kilka hektarów pola, które może sobie dzieciak sprzedać i mieć na start.
@Majk_: @lakukaracza_: W sumie to nawet Ziemkiewicz w "Polactwie" z 2004 stwierdził, że post-PGR-owskie wioski w Słupskiem od murzyńskich dzielnic biedy w Los Angeles różnią tylko nieważne szczegóły.
Miał rację, z tym że po przejściu na stronę PiS-u nie dodawał do tego, że mieszkańcy takich post-PGR-owskich wiosek (i nie tylko) to ludzie głosujący na PiS (a w 2001 i w 2005 w dużej części na Samoobronę). I tak jak w
@Majk_: Biedny Polak nie #!$%@? starej baby sztacheta i nie #!$%@? witryn Nike Store. O kradnięciu iPhonow z wystawy, które potem można namierzyć nie wspominając xD
Jak można było wspierać te protesty na początku, tak teraz trzeba być skończonym idiota, widząc co murzyny robią
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Majk_: Ale porównanie to jest beznadziejne bo przeciętny czarny jak był tak jest w dupie gdy Polska od '89 robi niewyobrażalne postępy. Powiedziałbym że wręcz wspiera tezę z głównej skoro po uwolnieniu 3 RP bieda zaczęła znikać.
typowy lewak:
czarny w USA jest biedny: oj, biedny murzynek, urodził się w najbogatszym kraju na świecie, jest taki pokrzywdzony :<
Polak jest biedny: #!$%@? z historią XDDDDD jesteś biedny, bo jesteś podczłowiek w porównaniu do boga Niemca i Francuza zwierzaku XD
@rraaddeekk chyba jaja sobie robisz. Ja mieszkając w Wielkiej płycie we Wrocławiu miałem dostęp do masy szkół do wyboru do koloru, masy rozrywek, łatwo dostępnych zajęć dodatkowych a kuzyni ze wsi mieli jedną szkołę do wyboru i tak ciekawe zajęcia jak oglądanie filmów na VHS czy jazdę na rowerze wokół pól. Ja miałem dawno światłowody w bloku a u nich internet radiowy raczkował.

Dodatkowo dzisiaj mieszkanie w Wielkiej płycie jest warte z
@Majk_:
Przecież czarny biedny afroamerykanin zarabia więcej niż średnia krajowa w Polsce, więc jak chcesz porównywać te rodzaje biedy bez żadnej skali?
@Majk_: Biedny Polak, narzeka na rząd mu za mało hajsów daje i kradną i nie ma roboty dla ludzi z jego wykształceniem.
Biedny smoluch, #!$%@? miasto, zabija przypadkowych ludzi i szabruje sklepy ( ͡° ͜ʖ ͡°)
- murzyny ciągle płaczą o niewolnictwie, żałosne

- żydy ciągle płaczą o holokauście, żałosne

- polska, tu była wojna, czołgi jeździły teeeeż


@afc85: Tak tylko wspomnę.
Zniesienie niewolnictwa: 1865 (USA)
Koniec Holokaustu: 1945
Koniec komuny w Polsce: 1989