Wpis z mikrobloga

@Majk_: akurat z tymi zaborami to tak 50/50 ciezko winić Prusy o rozwoj gospodarczy dawnych polskich ziem.
Największa porażka polskich chłopów byla ówczesna polska januszerka, mijaja dekady wieki a stan rzeczy jest ten sam
@sexlord: tylko, że po zniesieniu niewolnictwa jest jeszcze całe stulecie prawnej dyskryminacji i segregacji rasowej do tego stopnia, że w wielu stanach nawet małżeństwa pomiędzy rasami były zakazane. Chociaż prawa te zostały uznane przez sąd najwyższy za niekonstytucyjne (chyba najważniejszy wyrok Heart of Atlanta Motel, Inc. v. United States z 1964) to w dalszym ciagu trwały (i zdaniem większości - trwają nadal) nieformalne formy segregacji i dyskryminacji rasowej. Więc to nie
Polak jest biedny; wiejskie pochodzenie, lata zaborów, wpływ komuny, rodziców, Jana Pawła Drugiego, pieca kaflowego w mieszkaniu.

Czarny jest biedny: wina genów, inteligencji i normalnego stanu rzeczy w przyrodzie.


@Majk_:
Gwoli wstępu - nie jestem rasistą, uważam, że wszyscy ludzie zasługują na równe prawa, a problemy czarnych w USA w dużej mierze nie wynikają z ich winy i potrzebna jest modyfikacja systemu, mająca na celu umożliwienie im pomocy.

Twój przykład jest
@Frank_Forsyth: @Fren: Powiedziałem, że zniesiono niewolnictwo gdyż ten argument jest przytaczany bardzo często. Dzisiejszym czarnym jest zle bo kiedyś było niewolnictwo. Owszem niwelowanie segregacji i dyskryminacji to był i jest proces, ale w USA to jest teraz przegięcie w drugą stronę. Ze rasizm wobec białych nie istnieje, że bycie białym jest złe... Nie musze chyba przytaczać statystyk na temat przestępczości czarnoskórych. Ogólnie nie starają sie budować przyszłości dla siebie i
@Majk_: Swego czasu dorabiałem sezonowo za granicą i napatrzyłem się trochę na inne narodowości (Szwecja, Dania, Niemcy, Holandia). Nie mogę wrzucać wszystkich do jednego worka, Polacy często są leniami (ci żyjący z socjalu, nie tylko w Polsce), ale większość ludzi, którzy wyjechali zarobkowo za granicę #!$%@? żeby coś mieć. Ci, którzy zostają w Polsce, #!$%@?Ą tak samo, za niższe pieniądze. 50 lat komuny i wypompowywania gospodarki przez ZSRR i istnienia jako
@borostwor: i gdzie oni są dziś? Wyparowali?Drobna część poszła siedzieć, a reszta wzięła się do roboty czy to w Polsce czy wyjechali do Anglii czy Holandii. A większość meneli dziś do są zwyczajne alkusy które stoczyły się na dno przez swoje złe decyzje życiowe. A w w stanach kolejne pokolenia nie mogą pokonać tego samego problemu pójścia do pracy.