Wpis z mikrobloga

@Majk_: a ile pomocy czarni dostają przyjacielu? a ile taki polak-robak?
Czy Polacy mają na zachodnich uczelniach niższe progi akceptacji na studia? Czy tam jest wymóg, żeby zatrudniać jakiś odsetek mniejszości w ramach "różnorodności"? Bo to i wiele podobnych programów jest w USA z czego czarni korzystają i wielu wychodzi na ludzi. Ludzi, którzy nie chcą mieć nic wspólnego z demolującą miasto hołotą, to której lewaki taki jak ty fapują.
  • Odpowiedz
@krzysztoforek: Oczywiście, że historia to nie tylko druga wojna światowa, ale odnoszę się do tego co zacytowałem. Murzyni narzekają na niewolnictwo którego nie ma od ponad 160 lat. Żydzi na holokaust który był 75 lat temu, a Polacy na komunizm który skończył się 31 lat temu.

Pytanie pozostaje, które z tych wydarzeń mają większy wpływ na aktualną sytuację gospodarczą wymienionych społeczności.

P.S. Gdybyśmy się zaczęli bardziej cofać, to czarni by najwięcej
  • Odpowiedz
Zniesienie niewolnictwa: 1865 (USA)


@Wiesmin:

I co, potem nie było dyskryminacji rasowej w USA? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Nie było segregacji, nie było zakazu małżeństw między-rasowych, nie było praw Jima Crowa? Nie było blisko stu lat linczowania Murzynów za byle gówno?

Przypadkowo po tym, gdy zniesiono segregację rasową w USA w latach '60 XX wieku, nagle uchwalono takie prawa w Stanach, że się populacja więzień pięciokrotnie zwiększyła
El_Duderino - > Zniesienie niewolnictwa: 1865 (USA)

@Wiesmin: 

I co, potem nie ...

źródło: comment_159101352940ks2n01Aw3GzdMeZF0s6N.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@alteron: Jakość życia się poprawiła i dostęp do edukacji, usług państwowych mamy o niebo lepsze niż mieszkańcy getta w USA. Dlatego patologia u nas się zmniejszyła a za oceanem jest marazm
  • Odpowiedz
@afc85: @Majk_ Stopa życiowa we wschodnich landach Niemiec do dziś odstaje od średniej z zachodu więc wojna i jej konsekwencje tym bardziej mają znaczenie dla Polski. Jeśli tego nie rozumiecie to zostawcie tematy za ciężkie intelektualnie.
  • Odpowiedz
@Majk_: w sumie u lewicy jest to samo, czarni są bedni przez rasizm i zły system, ale już jak Polak pisze coś o 120 latach zaborów, II wojnach światowych i latach komuny to w odpowiedzi dostaję tekst o tym, że przecież od 30 lat mamy już "wolność" i każdy ma równe szanse xDD
  • Odpowiedz
Tak tylko wspomnę.

Zniesienie niewolnictwa: 1865 (USA)

Koniec Holokaustu: 1945

Koniec komuny w Polsce: 1989


@Wiesmin: Zapominasz, że dopiero w 1968 zakończono oficjalną, prawną segregację rasową w USA.

Nie przeszkodziło to jednak w tworzeniu praw, które nie były oficjalnie rasistowskie, ale w jasny sposób dyskryminowały czarnych.
  • Odpowiedz
@Majk_: tak, jest pewien odłam socjalistycznej lewicy, ale nie jest to na pewno większość, powiedziałym że to jest nawet zdecydowana mniejszość. Mówię tutaj głównie o centro-lewicy, coś w stylu lewicowego odłamu KO, a nie typowych socjalistów, których jest mało

Napisz z tagiem neuropa coś o tym, że nasi sąsiedzi Niemcy nas wykorzystywali systemowo przez większość z ostatnich 120 lat, i to w dużej mierze jest przyczyną tego że Polska jest o
  • Odpowiedz
@borostwor przecież taki Seba nawet jak chodzi do szkoły to za karę, nic z jej nie wynosi, nawet często nie potrafią złożyć zdania poprawnie w ojczystym jezyku, a ułamki często przekraczają ich umiejętności poznawcze.
  • Odpowiedz
@rraaddeekk: Wszystko ma swoje dobre i złe strony. Żyjąc i wychowując się w mieście (nawet mając starych pracujących za średnie pieniądze) masz dostęp do wszelkiej maści miejsc rozwoju kulturowego czy sportowego. Możesz iść dwa bloki dalej, albo 15 min tramwajem i dojechać na dodatkowe zajęcia, zawody itd. Po prostu w mieście jest więcej możliwości jeżeli chodzi o wszystko. I może nie ma nikt działki ot tak na oddanie, ale mieszkanie po
  • Odpowiedz
@alteron: Ty też piszesz o szałasach z gówna i trawy w Afryce jako całości, więc #!$%@? głupoty swoim komentarzem tak samo jak ja swoim ¯\_(ツ)_/¯ Ja się tylko dostosowałem do rozmówcy.
  • Odpowiedz