Wpis z mikrobloga

Dobry wieczór.
Ja w sprawie Christiana Paula i zapowiedzianego przeze mnie pozwu przeciwko TVP które wg mnie kłamie i dokonuje manipulacji za nasze pieniądze.
Jestem właśnie po długim spotkaniu (wypiliśmy po 2 kawy) z mecenasem. I niestety część mirków która studziła moje emocje miała rację, że nie będzie to takie łatwe.

TL,DR:


Przedstawiłem panu mecenasowi wszystkie materiały jakie zebrałem ja oraz głównie dwóch mirków, mianowicie @kot_gagarina i @Kryptowalutowo. Na tą chwilę ciężko to jednak powiązać prawnie z TVP które nie ustosunkowało się do sytuacji. Jeżeli pozwalibyśmy TVP teraz, to nawet mimo tego że my wiemy, że TVP po prostu kłamie i manipuluje, to sama stacja może powiedzieć że niedostatecznie sprawdzili osobnika, podał się jako Christian Paul, że jest z Ameryki itd. Nic nie ugramy, bo jedyne co zgodnie z prawem będzie można im zarzucić to niedostateczną rzetelność, ale to raczej nie przez drogę sądową tylko pisząc do niestety pisowskich instytucji jak KRRiT. Nie wiadomo niestety kto stoi za wykupieniem kanału na YouTube, strony internetowej firmy tego Fabrańca, czy fanpejdża na Facebooku. To na razie tylko nasze domysły, czy zrobił to sam Fabraniec za swoje pieniądze, czy pomogło mu w tym TVP aby się uwiarygodnić.

Sprawa niewiele by się zmieniła, gdyby TVP zrobiła nowy materiał o tym albo jakiś artykuł na swojej stronie. Nawet jeśli powiedzą że internauci go szkalują a przecież widać że to projektant bo ma filmy na YouTube, twittera, facebooka czy co tam jeszcze to też jeśli im zarzucimy kłamstwo, bo przecież ta osoba istnieje de facto od wczoraj, to dziennikarze powiedzą że nie wiedzieli, w dniu kiedy robili materiał kanał na YT był więc co my od nich chcemy, nie są dziennikarzami śledczymi. Tak czy inaczej mecenas poleca poczekać kilka dni czy coś takiego się nie pojawi.

Następnie dobrze by było wystosować do TVP pismo z prośbą o wyjaśnienia zaistniałej sytuacji. Jeżeli będą ewidentnie dalej brnąć w swoje kłamstwa i manipulacje, mamy szansę wygrać proces. Trzeba jednak mieć na uwadze że mają bardzo dobrych prawników i oczywiście stoi za nimi partia rządząca.

Kończąc, chciałbym zapewnić wszystkich że razem z mecenasem przez ponad 3 godziny analizowaliśmy wszystkie materiały i zebrane dowody, a także szukaliśmy możliwych dróg do pozytywnego dla Polaków zakończenia tej sprawy. Wygląda jednak na to, że TVP zrobiła ten materiał i wybrała do niego osoby tak, aby nie ponieść za to żadnych konsekwencji. Pozywanie samego pana Fabrańca jest dla mnie bez sensu i szczerze mówiąc nie chcę pozywać tego człowieka dlatego że być może został po prostu wciągnięty do sprawy przez funkcjonariusza TVPiS. Sam nie jest też jakimś zagrożeniem choć wiadomo że mija się z prawdą. Jeśli ktoś ma ochotę i będzie czuł satysfakcję - droga wolna, proces do wygrania. Ja będę się dalej przyglądał sprawie, jeśli TVP samo się nie ośmieszy publikując kolejny materiał to mój mecenas sporządzi do nich pismo, potem zależnie od treści pisma zwrotnego będzie pozew. Niestety, łatwe to nie jest, a funkcjonariusze TVPiS mimo że kłamią, oszukują i manipulują ludzi to nie są na tyle głupi, by robić materiały za które można ich od razu pozwać i co najważniejsze - wygrać sprawę.

Dziękuję wszystkim. Do zobaczenia.
#tvpis #bekazpisu #afera
obszarnik - Dobry wieczór. 
Ja w sprawie Christiana Paula i zapowiedzianego przeze m...

źródło: comment_15930264862XcPkWVbEJmDbo0mhoSuha.jpg

Pobierz
  • 12