Wpis z mikrobloga

Jak myślicie, jak ważny jest mocny chwyt i przedramiona przy pidciąganiu (nachwyt)?

2 tygodnje temu zacząłem robić ćwiczenie stricte na przedramiona (wcześniej nic takiego nie robiłem, no chyba że od biedy uginanie na biceps młotkowe można podpiąć :p), wybrałem nawijanie talerzyka na gryfik.
Dzisiaj progres na drążku był kosmiczny, zrobiłem 2 powtórzenia więcej, podczas gdy od ponad 1,5 miesiąca miałem zastój.
Czułem od razu, że mam o wiele lepszy chwyt, że jak wiszę to czuję jakbym nic nie ważył. Od razu o wiele łatwiej mi się podciągało.
Nie wiem na ile przedramie jest aktywne i zaangażowane w podciągamie, bo czytałem różne opinie na ten temAt. Ale jak macie zastój na drążku to sprójcie skatować przedramie ćwiczeniami, może to będzie to ;)

#kalistenika #silownia #mikrokoksy
  • 8
@In_thrust_we_trust:
zwłaszcza jeżeli jest problem z dociąganiem i po ciężkich seriach czuć mocno ramienno-promieniowy, to wzmocnienie chwytu powinno pomóc wyciągnąć kilka powtórzeń więcej. I jeszcze jeden tip, który sprzedał mi wodyn - przy końcówce fazy koncentrycznej (dociąganiu do drążka) tzw czajniczek czy power-breath Tsatsoulina "tsss" pomaga bardziej, niż standardowy bracing i rytm oddechowy ;)