Wpis z mikrobloga

@kamilukamilu: liczyć trzeba 10k -12k za metr (zależy jaka dzielnica, pierwotny czy wtórny i jaki standard wykonczenia bo jeszcze cena może urosnać). więc 400-480k. Kredytować można zarówno wkład własny jak i wykończenie (jak rynek pierwotny). Więc na upartego wystarczy 80k do 96k na wkład własny + koszty . Rynek wtórny to 2% PCC 8k - 10k. Oprócz tego notariusz wraz ze wszystkimi opłatami też pewnie 3k.
W zależności od wariantu minimum
@kamilukamilu: ja w 2019, nie Warszawa ale koszty będą podobne w całej Polsce, płaciłem około 2100 zł kosztów (wpisy, wypisy, taksa, opłaty sądowe) u notariusza, raczej nie powinno to wynieść więcej niż 3k zł, do tego doliczasz PCC 2% ceny mieszkania też płatne za pośrednictwem notariusza no i ten wkład własny czyli chyba minimum 30% teraz ale powinieneś znaleźć banki akceptujące 20% wkładu (PKO BP ma 20% z tego co wiem).
@kaaban: tylko wtedy bank zażąda dodatkowych zabezpieczeń do kredytu


@SynGromu: W przypadku 20% wkładu własnego nie są wymagane dodatkowe zabezpieczenia kredytu. Dodatkowe zabezpieczenie w postaci ubezpieczenia niskiego wkładu własnego występuje w przypadku kredytów z 10% wkładem własnym. W bankach, które obecnie udzielają takich kredytów wiąże się to z wyższą marżą przez cały okres kredytowania, a samo ubezpieczenie niskiego wkładu własnego jest bezpłatne.

Minimum 40m2, 2 pokoje (salon z kuchnią +