Wpis z mikrobloga

@Harmideron: Haha, jaki hakier, zwykły użyszkodnik jestem tylko. Bywałem na wielu distro, na archu też. Ale każde maje jakieś błey/niedoróbki itd. Mint jest dopracowany w szczegółach... Czego chcieć więcej nie rozumiem, chce tylko działającego systemu bez błędów, zwłaszcza jakiś podstawowych.. I dobrej obsługi Nvidia optimus, klawiatury taniego laptopa HP,
@Linux_Zamiast_Windows: FIREFOX. Ja się bardziej zastanawiam, czy korzystać z Waylanda czy X.Org'a, w sumie z Waylandem nie mam jakichś problemów, choć wydaje mi się, że na X.Org jest jakby ciut płynniej np. przy przewijaniu na Firefoxie, ale nie zagłębiałem się w szczegóły. Poza tym na Wayland zamiast mojego ulubionego mpv odpalam filmy przez Celluloid'a, przeszkadzał mi jakiś zbugowany kursor. Przy X.Orgu jest spieprzony schowek w Gnome 3.
@Linux_Zamiast_Windows: Podsumowując moje ostatnie doświadczenia z jednym i drugim:
Środowisko: Gnome 3.36, grafika: Radeon RX470 (sterowniki otwarte)
Wayland:
+ poprawnie działa schowek, zwłaszcza w LibreOffice to było frustrujące
+ monitor i TV stale podłączone kablem używane naprzemiennie, gdy wyłączam monitor i obraz idzie do TV, dźwięk też przełącza na TV (może nie zawsze, ale na X.Org'u nie zaobserwowałem tego w ogóle)
- coś z kursorem w mpv się chrzani i jest
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Linux_Zamiast_Windows: siedzę na Ubuntu na Waylandzie, grafika w laptopie geforce 540M. Jedyny problem jaki miałem to dzielenie okien edytora w eclipse działa dziwnie, poza tym wszystko OK.
Działa poprawnie na sterownikach noveau i nvidia-390