Wpis z mikrobloga

Elo, jakiś czas temu otrzymałem #ford #focus który od niemal nowości był w mojej rodzinie. Auto mechanicznie sprawne, do zrobienia jedynie pierdoły typu wymiana rozrządu czy bębnów z tyłu, oryginalny przebieg 180 tysięcy. Jedyny problem to ruuuuda zjadająca na oczach progi oraz nadkola. Z racji, że auto mam za free oraz sam nie potrzebuję na ten moment niczego lepszego, chciałbym go oddać w dobre ręce na wymianę progów, nadkoli. Czy moglibyście polecić dobrych, ale też niezbyt drogich szpeców z okolicy #katowice #slask którzy byliby w stanie się czegoś takiego podjąć? Na razie byłem u jednego w okolicy i zażyczył sobie około 2500zł za całość, ale chciałbym zrobić research i wybrać tego najlepszego.
#blacharstwo #lakiernictwo #motoryzacja
  • 11
@dildo-vaggins: dokładnie, mówił o wycięciu całych progów i wstawieniu nowych. Na jutro jestem umówiony z innym gościem.

@fishchip: jaki samochód kupię za 2500zł z w miarę spoko silnikiem, takim wyposażeniem jak tutaj (klima, podgrzewana szyba z przodu) oraz z pewnej ręki? 180 tysięcy jak na prawie 20 letni samochód to chyba śmieszny przebieg, jeszcze dla tego silnika, którego konstrukcja jest prosta jak budowa cepa, a części tanie. Każdego, kogo pytam
@Mortemek: Jeśli to Focus mk1 to oprócz progów i nadkoli będą do zrobienia na pewno tylne drzwi bo tam nie ma uszczelki i praktycznie cały pas 10cm na dole jest chrupany przez rudą.
Przednie nadkola przy drzwiach trudno czasem nawet ratować.

Te 2.5tys to jeszcze robocizna za nie do końca agonalny stan - pytanie jak bardzo tylko odroczysz nieuniknione w przypadku mk1.

Patrzyłeś na podwozie?

Bo jak ja jeszcze miałem siłę
@kobrys13: ostatnio jak byłem na kanale to podwozie wyglądało spoko, wnęki też nie miały nic podejrzanego. Nadkola z przodu trzeba wstawić całkowice nowe, wiadomo, zaś z tyłu - reperaturki.
@Mortemek: jako były, długoletni posiadacz Mk1 powiem ci żebyś obejrzal doły wszystkich drzwi, klape tylną(ściągnąć rejestracje i podświetlenie), podłużnice tył, zwłaszcza mocowanie tylnej belki(tej pod zderzak) jak wygląda wózek zawieszenia z tyłu.

IMO nie warto, miałem auto ponad 6 lat, praktycznie każda zaprawka, poprawka - czy to robiona przeze mnie czy przez lakiernika w ciągu pół roku-rok wychodziła. Jedna trzymała ponad 2 lata ale spędziłem przy niej kuuupe czasu - kupe