Wpis z mikrobloga

@Ordo_Publius już tłumaczę, uważam, że samobójstwo nie jest czymś dobrym, takie czy inne, mężczyzny, czy kobiety. Jeśli możemy pomóc dzieciom w radzeniu sobie z emocjami, skłonić do szukania pomocy itd i tym samym możemy je uchronić przed próbą samobójstwa, to dlaczego tego nie zrobić? Takie działanie, mam nadzieję, miałby pozytywny wpływ zarówno na mężczyzn jak i na kobiety i wśród obu grup mogłoby zmniejszyć ilość samobójstw.
@KolskiRoman: Niestety nic to nie da. Mężczyźni popełniają samobójstwa przez ciężar, jaki nakłada na nich społeczeństwo. Właśnie ten " stereotyp mężczyzny " o którym cały czas mowa. Mężczyźni nadal będą popełniali tyle samobójstw, dopóki to się nie zmieni.

Więc jeśli nie chcemy zmian, to zostanie tak jak jest, stosunek mężczyzn do kobiet zawsze będzie wówczas o wiele większy.

Już samo to, że stereotypowo mężczyzna szukając pomocy, ukazuje swoją słabość. To właśnie
@Ordo_Publius to wszytko rozbija się o dyskryminację pozytywną. Ona ma w teorii przyspieszyć efekty różnych ingerencji w zjawiska społeczne, ale rodzi ryzyko wypaczenia sytuacji w przeciwną stronę. Np. obecnie może posłużyć, by trochę dyskryminować mężczyzn, bo mieli za dobrze i w taki sposób szybciej się zniweluje różnice. Ja po prostu uważam, że nie tędy droga, bo dyskryminacja będzie sinusoidą i na zmianę będzie dotyczyć jednej lub drugiej strony.
Prawo powinno być przede
Wy wszyscy jesteście zdrajcami Polski i gorszym sortem bo atakujecie Polski Kościół krytykując tego księdza. Słowa każdego księdza są słowami od boga tak samo jego dłonie które trzeba całować > bo to dłonie Jezusa
Jeżeli by się pomylił to na pewno kuria dawno by się tym zajęła.
Kościół bardzo pięknie opisuję role kobiety w społeczeństwie a ten ksiądz tylko to przepięknie posumował. Jeżeli nie chcecie iść do piekła to przestańcie śmiać się
@Ordo_Publius ja bym dodał, że należy walczyć ze SZKODLIWYMI stereotypami, a nie każdym stereotypowym zwyczajem, czy tradycją. Niektóre mają osadzenie w różnicach biologicznych płci. Matki karmią. Nie walczmy z naszą naturą, żeby zlikwidować jedne problemy, bo to zapewne zrodzi to inne.
Konwencja przemyca po cichu sprzeczne idee, jedna jest taka, żeby chronić bardziej kobiety, a druga, że nie powinno się zwracać uwagę na płeć biologiczną tylko społeczno-kulturalną.
Inny bubel jest taki, że
@soulfly777kris: Tamto zdanie odnosiło się do JKM-a i jego stwierdzenia, że "zawsze się troszeczkę gwałci". Stwierdzenie tego księdza Różańskiego przypomniało mi właśnie tamto stwierdzenie JKM-a. I to o tym był ten fragment.
@RubinWwa: Ordynacja katolicka nie usprawiedliwia krzywdy. Katolicyzm nie ma monopolu ani na małżeństwo, ani na zasady społeczne i nigdy nie będzie oderwany od reszty świata, bo w nim istnieje.