Wpis z mikrobloga

Od dawna śledzę Mr. Olympia i zawody różnego rodzaju strongmanów. Dzisiaj skupię się na tym drugim bo większość osób zapewne kojarzy Mariusza Pytona Dominatora Pudzianowskiego który jako jedyny człowiek w historii naszego globu zdobył 5 razy mistrzostwo świata strongamnów. Jest kilku zawodników którzy którzy stawali 4 krotnie na tym miejscu podium w tym 2 Islandczyków i znany obecnie zawodnik USA Brain Shaw. Większość z was zapewne jednak nie wie że obecnie jest w świecie strongman zawodnik który odgrywa bardzo kluczową rolę i jest on z Polski. Mam tu na myśli Mateusza Kieliszkowskiego który dwukrotnie stawał na 2 miejscu podium mistrzostw świata strongman w 2018 i 2019 roku. W 2018 bezpośrednio w konkurencjach finałowych mierzył się łeb w łeb ze znanym chyba każdemu Hafþór Júlíus Björnsson który wycisnął ostatnio pół tony w martwym ciągu i grał górę w Grze O Tron. Mateusz wygrywał z nim w np ciągnięciu autobusu na czas i przegral ostatnia konkurencję łączoną o sekund czy dwie. Kieliszkowski jest obecnie w podobnym wieku co Pudzian gdy osiągał największe sukcesy. Mateusz ma na swoim koncie również osiągnięcie w mistrzostwach Europy i jest 5 krotnym mistrzem Polski od 2015 roku. Mateusz również ma rekord świata w wyciskaniu największego ciężaru nad głowę jedna ręką. Moim zdaniem jest to ogromny potencjał i ma szansę już w najbliższych mistrzostwach świata zdobyć 1 miejsce i próbować dorównać Pudzianowi. Taka ciekawostka bo dużo osób może o tym nie wiedzieć i jest to trochę smutne ze mogą kojarzyc Hafþór Júlíus Björnssona, Eddiego Halla czy Shawa a nie wiedzą że z Polski wywodzi się świeży 2krotny vice ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#mirkokoksy #mikrokoksy #silownia #ciekawostki #strongman
#przegryw
  • 6
@Przegrywiusz w powalczeniu o najwyższe miejsce na pewno nie przeszkodzi mu też to, że Eddie i Hafthor są zajęci biciem się dla kasy :)

Ciekawi mnie tylko czemu przy relatywnych sukcesach Polaka, mamy taką ciszę w mediach. Byłem gówniarzem za czasów Pudziana, ale wydaje mi się, że Mariuszomania zaczęła się zanim jeszcze zdobywał światowe tytuły.
No cóż, inne lobby robią teraz widocznie pieniądze na innych rozrywkach XD