Wpis z mikrobloga

@maciej9991: kek

jedna z łatwiejszych matur imo, programowanie zwykle sprowadza się do napisania jakiegoś malego programu z operacjami I/O z i do pliku, pythonem to się w 5 minut takie programy pisze

zadanie z excela na poziomie gimnazjalnym, przy znajomosci narzędzi tabeli przestawnej i kontekstu tablicowego excela to jest raczej proste

no i 5 kwerend sqlowych w accessie gdzie największa trudność to zagnieżdżone kwerendy i join tablic

a cześć pierwsza No
@d3lusxx: nigdzie nie napisałem że infa jest trudnym rozszerzeniem. Mało osób ją przystepuje, bo osoby do niej przystępujące to najczęściej osoby co w wolnym czasie programują + absolwenci techników informatycznych. Poza tym jest mniej opłacalna od np. matematyki, więc jak ktoś się nie interesuje informatyką to nie ma sensu o niej myśleć.

Napisałem tyle że ogólnodostępne wyniki z infy wskazują na podobny poziom trudności i to że dla ciebie jest łatwa
@Renifer60: @maciej9991:

trochę bardziej na poważnie:

względem ilości materiału do przyswojenia i długości czasu nauki matematyka deklasuje informatykę, nie mówię ze dla każdego jest prosta (wyraźnie napisałem, imo), tylko ze uważam ze dużo łatwiej się do niej przygotować

ktoś kto nie jest kompletnym luddystą jest w stanie w 3 tygodnie opanować materiał potrzebny na informatykę, czego nie można powiedzieć o matematyce, dla mnie (podkreślam, dla mnie) informatykę można zdać na
informatykę można zdać na dużo lepszy wynik przy dużo mniejszym nakładzie sił niż choćby matematykę.


@d3lusxx: z tym się muszę zgodzić. Jak ktoś lubi infę to warto przystąpić do tej matury. Materiału na blisko 50% z tego testu jest mniej.