Wpis z mikrobloga

Dzieeeń dobry Mirko!

Ideałem cukiniowych placków to one nie są ale ja też nie jestem wielką fanką z cukinii ¯_(ツ)_/¯
Swoją drogą chętnie przyjmę pomysły na jej wykorzystanie jak coś macie w swoim repertuarze :)

Cheddarowe placki z cukinii

300g cukinii
Sól
100g cheddara
1 jajko
Pieprz

Cukinię zetrzeć na tarce o dużych oczkach, obficie posolić i odstawić na 20 minut.
Po upływie tego czasu odsączyć najdokładniej jak się da (w mnie zostało 150g), dodać startego cheddara, jajko, dużo pieprzu i wymieszać.
Smażyć na rozgrzanym tłuszczu (nie wilczony w makro!), na złoty kolor. Są delikatne więc uwaga przy przerzucaniu.

MAKRO: 463kcal 36B 32T 7W

Sos ziołowy

40g majonezu
40g śmietany 18%
Ząbek czosnku
Po kilka gałązek koperku i pietruszki
Sól, pieprz

Całość zblendować

MAKRO: 351kcal 2B 36T 4W

MAKRO packi + sos : 814kcal 38B 68T 11W

Zapraszam również na instagrama ziemniakizostaw
I bloga ziemniakizostaw
Miłego dnia ()

#keto #gotujzwykopem #ziemniakizostaw
c.....i - Dzieeeń dobry Mirko! 

Ideałem cukiniowych placków to one nie są ale ja też...

źródło: comment_1597213335qlXLB7H2irkOnpUoVNtCgo.jpg

Pobierz
  • 20
Pancakes z cukinią (zarówno na słodko i wytrawnie są super), ciacho cukiniowe z przyprawami korzennymi i ketchup z cukinii ()
@chixi

nie są tak fajnie chrupiące jak ziemniaczane i chyba tej chrupkości mi brakuje


Anglosaskie internety podpowiadają że bez większej żenady można chrupkodajną skrobię kukurydzianą zastąpić mąką z tapioki (22g węgli/100g). Kilogram na allegro kosztuje koło dychy więc nie ma dramatu.
I dobrze, bo jakby zdzierali na przemielonym biedażarciu afrykańskich plemion to już by była lekka przesada( ͡° ͜ʖ ͡°)

@mitchumi ziemniaki to pasza dla świń, boczku se
Ale tak jak sobie próbuje przypomnieć jak smakowały zwykłe z mąką to wydaje mi się ze tak samo reagowałam, nie są tak fajnie chrupiące jak ziemniaczane i chyba tej chrupkości mi brakuje


@chixi: To może dodaj do nich prażonej cebuli, tej którą sie dodaje do hamburgera, wtedy zachrupią. Ja je robie z fetą.