Wpis z mikrobloga

Ja myśle, że ten dzisiejszy mecz to było zderzenie dwóch piłkarskich światów, zderzenie dwóch wizji, zderzenie dwóch filozofii. Zobaczmy jak dzisiaj funkcjonuje Olępik Lyon. To jest niebywały zmysł taktyczny Rudiego Garcii, To jest wieloletni prezes Jean-Michel Aulas, który powiedział, że nie spocznie dopóki nie wygra Champions League, To jest dyrektor sportowy czyli słynny Juninho Pernambucano - legenda tego klubu. To jest ciągła praca u podstaw, nawiązanie do tego sezonu bodajże 2009 - 2010 gdzie doszli do półfinału z Pjanicem, Kallstromem, Llorisem, Lisandro, Bastosem. Ale do czego zmierzam? - Lyon udowodnił dzisiaj jak ważna w europejskim futbolu jest konsekwencja, Lyon to jest od lat ten sam model biznesowy, Lyon to dzisiaj fajne miejsce do nabrania doświadczenia, do wypromowania się. Z każdym rokiem ten klub transferuje piłkarzy za ogromne sumy. Już widać kolejkę po kilku z tych chłopaków. Już widać, młodych następców gotowych do gry o najwyższe cele. Popatrzmy na jeden aspekt - Houssem Aouar. Ten chłopak dziś udowodnił tym występem co to znaczy brać na siebie ciężar gry, szukał miejsca dla partnerów, inteligentnie rozgrywał, umiejętnie dyrygował. Rudi Garcia zrobił z niego prawdziwego lidera. To jest dzisiaj Zawodnik kompletny, uformowany, ukształtowany.
#mecz #kanalsportowy #heheszki
Zdziszko - Ja myśle, że ten dzisiejszy mecz to było zderzenie dwóch piłkarskich świat...

źródło: comment_1597524584tNy9yk47iHmt4tO2j0MKHw.jpg

Pobierz
  • 85
@Zdziszko: Panowie, po dzisiejszym meczu musimy sobie kilka historii uplastycznić oraz unaocznić. Fakty są takie: kiedy ostatni raz Guardiola odniósł sukces w Champions League? W 2009 roku, brawo Romeczku. Ja wiem, że według niektórych ludzi z internetu jesteśmy zbyt maluczcy, żeby deliberować na temat skuteczność tiki taki w drugiej dekadzie XXI wieku. Prawdą jest to, że Guardiola to jest fenomen i genialny trener, ale umówmy się... ta taktyka nie przynosi hiszpańskiemu
wicked93 - @Zdziszko: Panowie, po dzisiejszym meczu musimy sobie kilka historii uplas...

źródło: comment_1597524938AoSKGtSvryO84Bqppwjxsr.jpg

Pobierz
@Zdziszko:

Ja na moment muszę się odnieść do tego, co Przemek Rucki mówi co jakiś czas... Wychwalacie tą Premier League ale spójrzmy na taki Menczester Cyty. Mati, odkąd jest tam Guardiola, ani razu nie zdobył nic w Europie. Ani razu. I to jest już kolejny rok, od kiedy opuścił Barcelonę i poza nią niczego nie dokonał w Europie. Tak jest w Cyty, tak samo było w Bajernie, gdzie odpadał w półfinałach.
a.....1 - @Zdziszko: 

Ja na moment muszę się odnieść do tego, co Przemek Rucki mów...

źródło: comment_15975249549YTko6mzpjwXCt276kEz3B.jpg

Pobierz
@Zdziszko:
Już nie będzie Manchesteru City w tej edycji Ligi Mistrzów. Pożegnanie The Citizens z Champions League… Trzykrotnie 1/8 finału, ten czwarty ćwierćfinał dziś, półfinał z Realem Kilkanaście startów w historii europejskich pucharów. Fenomen sportowy. Powtarzalność sukcesów w lidze przez lata, przez dekady, a przecież pierwsze sukcesy odnosili już ponad 100 lat temu. Coś niewiarygodnego! Siadaliśmy, jak do telenoweli, żeby właśnie oglądać tę rywalizację. Fenomen socjologiczny! Ileż rzeczy można im przypisać?
pawelpablito - @Zdziszko: 
Już nie będzie Manchesteru City w tej edycji Ligi Mistrzó...

źródło: comment_1597524988laPa7aZ6NBYlam5zZU8DCq.jpg

Pobierz
@Zdziszko: - Mati ma sto procent racji, i ja też chcę teraz oddać Lyonowi że w tych rozgrywach prezentowali się nad wyraz solidine i dzisiejszy mecz był dla tych chłopaków ukoronowaniem trudnego sezonu. Ci chłopcy z dumą, wiarą i pasją nawiązują do wielkiego Lyonu z Benzemą, Keitą czy genialnym Juninho, który jako obecny dyrektor sportowy klubu znad Rodanu wraz z Jeanem Michelem Aulasem dzięki prowadzeniu mądrej, takiej przemyślanej polityki transferowej o
wiekuisty - @Zdziszko: - Mati ma sto procent racji, i ja też chcę teraz oddać Lyonowi...

źródło: comment_1597525035GE11Edjo5nCFqXCQP17b7y.jpg

Pobierz
wyślecie takiemu ćwiąkale link do nitki, wielki ekspert odpisze "hehe fajnie", ale zastanowienia nt. tego że wszyscy ci mejweni pieprzą puste formułki które byle wykopek umie parodiować po zapoznaniu się z kwadransem ich #!$%@? nie będzie. #!$%@? się zmieni, dalej będzie puste gadanie w tv i na yt a ludzie będą sądzić że ci ludzie mają jakiekolwiek większe pojęcie o piłce nożnej niż typowy janusz wąsacz xD
@wiekuisty:
Romek, to jest to co wczoraj mówiłem, pamiętasz? Mówiłem przy kawie, że ten młody irlandczyk Cornet mi się podoba, ma ten ciąg na bramkę, nie boi się wejść w drybling, nie kalkuluje i to właśnie zaowocalo pierwsza bramką...dobra, Mati, daj mi dokończyć, sł... sł... słuchajcie, (Kolton przerywa) Ale Wy mnie w ogóle nie słuchacie.. Mówiliście że Menczester ich rozjedzie, ale zapomnieliście o poprzednich meczach Ljonu z Siti i wcale tak
p.....n - @wiekuisty: 
Romek, to jest to co wczoraj mówiłem, pamiętasz? Mówiłem przy ...

źródło: comment_1597525139ztNxC3iuTrl40Lgc11JUnv.jpg

Pobierz
@Zdziszko:

Mati, chłopaki, ja wam powiem jedną rzecz... Patrzę teraz na swój telefon, bo przed chwilą dostałem powiadomienie na Whatsappie od Marcelo. Napisał: "Merci Smoku. Do zobaczenia w Krakowie". Świetny chłopak, powiem wam. Mam z nim jeszcze kontakt od czasu jego gry w Wiśle. To w ogóle niesamowite, że takiego chłopaka wyciągnięto, z perturbacjami ale jednak, z Santosu do ligi polskiej. Mamy gdzieś z tyłu głowy, że te uznane brazylijskie marki
a.....1 - @Zdziszko: 

Mati, chłopaki, ja wam powiem jedną rzecz... Patrzę teraz na...

źródło: comment_1597525203uWfTzHqg9eplQWGl19LMfD.jpg

Pobierz
@aut91: Słuchaj Gianni, powiedzmy sobie jasno - futbol dzisiaj to jest trochę inna dyscyplina niż za twoich czasów (hehehehehe). A już tak zupełnie szczerze, ten sezon Champions League uświadomił mi jedną rzecz, mianowicie jak ważny jest dzisiaj balans pomiędzy przygotowaniem motorycznym i odpowiednią świeżością. Panowie mamy połowę sierpnia a ja widziałem dzisiaj kilkanaście sprintów Corneta na pełnej intensywności i jestem pewien, że ten chłopak mógłby zagrać jeszcze kolejne 90 minut. Ja
Zdziszko - @aut91: Słuchaj Gianni, powiedzmy sobie jasno - futbol dzisiaj to jest tro...

źródło: comment_1597525200rwkiJD6xcf9PA9xvs0gvAE.jpg

Pobierz
@Zdziszko: Czytałem ostatnio artykuł w El Deportivo na temat problemów hiszpańskich drużyn w rywalizacji z francuskimi drużynami i dochodzę do wniosku, że te same problemy mają zespoły z Anglii. Już w oderwaniu od tegorocznej edycji Ligi Mistrzów można o Lyonie powiedzieć, że jest to zespół prowadzony z głową, pomimo tego że przegryyywa rywalizacje finansową z dużo bogatszymi zespołami. Jednak pomimo tego exodusu piłkarzy na granice nadal daje radę stawiać czoła potęgom.
zielonzielon - @Zdziszko: Czytałem ostatnio artykuł w El Deportivo na temat problemów...

źródło: comment_1597525311wKz9wd6WHuFVxdn6WQ8zsy.jpg

Pobierz