Wpis z mikrobloga

  • 1101
Dzień dobry Wszystkim! Odbiór!
Dzień 9. Odkopałem wczoraj na strychu klatkę po chomiku, która pamięta czasy kiedy na parasol mówiłem "pelom, pelom". Zdjąłem z niej kratę i postawiłem na kartonie, który stoi teraz w oknie. W środku "wylądował" (bo latać jeszcze nie potrafi) ptak. Ma teraz widok na wszystko co się dzieje dookoła. Do środka wrzuciłem mu też nakrętkę z małego słoika pełna wody i drugą z gotowaną kaszą. Część klatki zasłonięta, żeby miał się gdzie schować. Po południu mam plan wystawić go trochę na balkon, może ktoś podleci na bajerę. :)
Tymczasem mamy dopiero parę minut przed 6.00, a on już z nosem w twarogu... ( ͡° ͜ʖ ͡°) Napojony, najedzony Czesław wrócił do klatki. Chyba znowu mogę napisać, że nasz król ławy oburzonych jest zadowolony. :)

#czesiekthekos #zwierzaczki #pokazptaka #natura #zwierzeta #smiesznypiesek
Krzewka - Dzień dobry Wszystkim! Odbiór! 
Dzień 9. Odkopałem wczoraj na strychu klatk...

źródło: comment_1597722506cDsRexmBYdnmdXvHmlkdWx.jpg

Pobierz
  • 95
  • Odpowiedz
xD


@Krzewka: Dajesz mu aprobate na trollowanie? Serio?
Niewazne jak, wazne zeby byl ruch w komentarzach? Ostatnio odnosze wrazenie ze w tym wszystkim plusiki i wykopowy fejm sa najwazniejsze...
  • Odpowiedz
via Android
  • 1
@wilku88 Albo, że zależy mi tylko na tych plusach? Omfg... Równie dobrze możesz odpuścić i Ty. Podobno głupszemu się ustępuje, bo nie ma o czym dyskutować. Nie obrażając nikogo oczywiście. Każdy ma swoje racje. Wyjazd z komentarzy z tą Wasza kłutnią, bo obaj dostaniecie czarna listę. I bez takich mi tu, że ja po plusy z ptakiem przychodzę.
@keczap666 dupa cicho proszę.
  • Odpowiedz
@wilku88: No to jak sam przyznałeś, że jest marginalny, to po co te idiotyczne pytania o to czemu ptactwa nie ma w miastach? xD Jesteś też ekspertem od rolnictwa? Monokultur jest dużo, ale każdy rolnik, który ma łeb na karku, a nie patrzy tylko na kasę stosuje zmianowanie, odłogowanie, czy ugorowani bo inaczej gówno by mu urosło. Zatrucie opryskami? Każdy który pitoli o tym jaka chemia w rolnictwie jest zła niech
  • Odpowiedz
Jak dla mnie, to trzymanie zwierząt w blokach powinno być zakazane.


@rolnik_wykopowy: Zakazane to powinny być jedynie ciągoty do wprowadzania zakazów.
Jeśli ktoś jest w stanie zaspokoić wszystkie potrzeby danego zwierzęcia to dlaczego miałby go nie trzymać w bloku? Wbrew bambinistom większość zwierząt różni się od ludzi, spełnienie ich stosunkowo prostych wymagań gwarantuje lepsze życie niż miałyby na wolności.
Są oczywiście zwierzęta, którym w bloku nie można zapewnić odpowiednich warunków, np.
  • Odpowiedz
No to jak sam przyznałeś, że jest margina


@rolnik_wykopowy: niczego takiego nie przyznalem. Nie zrozumiałeś, napisalem ze dla ciebie ten udzial jest marginalny zeby ci do tezy pasowalo.
Co do opryskow i reszty. Nie twierdze ze trzeba przestac pryskac bo ptaki wazniejsze. Stwierdzam tylko fakt ze dzieje to ze szkoda dla liczebnosci ptakow, ale trzeba sie z tym pogodzic.

EOT z mojej strony bo nie chce dostac czarnej u OPa.
  • Odpowiedz
@Patus_Michal_Pol: nie, ale słuchaj xD raz po kryjomu wrzucił martwego ptaka do garnka stojącego na lodówce i ten ptak jakiś specjalny był, pewnie rzadki gatunek( ͡° ͜ʖ ͡°) i zgnił i usechł tak, że nic nie było czuć xD ściągam w pewnym momencie ten garnek a tam mumia xD
  • Odpowiedz
via Android
  • 1
@Bekoski Postaram się jak najszybciej, żeby nie spedzil w klatce całego życia. :)
Nie trzeba. Mają to zakodowane. Musi tylko trochę urosnąć. Zupełnie jak ludzie z chodzeniem. Dziecko samo robi pierwsze kroki. Rodzice tylko pilnują, żeby nie upadło.
  • Odpowiedz
Nie trzeba. Mają to zakodowane. Musi tylko trochę urosnąć. Zupełnie jak ludzie z chodzeniem. Dziecko samo robi pierwsze kroki.


@Krzewka: ok subuje i czekam na pierwszy lot :)
  • Odpowiedz
@Krzewka: wypuszczenia go na wolność spowoduje jego szybką śmierć. Ptak ten pewnie nie nauczy się latać, nie będzie potrafił polować na robactwo i nie nabędzie nawyków jego pobratymców, którzy nabyli w stadzie umiejętności niezbędne do przetrwania.
  • Odpowiedz