Wpis z mikrobloga

  • 162
Mirki ważna sprawa. Jestem już w takim wieku, że w bliskiej przyszłości będę starać się mieć dziecko. Od jakiegoś czasu obserwuję jak inni sobie radzą z wychowaniem i postanowiłam nagrać film dla przyszłej siebie albo nawet dwa. Jeden "czego nie robić/co robić w trakcie ciąży" i na nim mówić rzeczy typu "Nie pal, nie pij, nie rób wrzucaj zdjęć z brzuchem do Internetu" i takie tam różne, mniej oczywiste lub bardziej. Drugi, rzeczy dotyczące wychowania, tak mniej więcej do 3 lat. Na przykład chciałabym wychować dziecko czytając mu na dobranoc bajki, a nie włączać Netflixa, nie włączać telewizji do jedzenia, jak najmniej smoczka i takie tam różne. Jakąś tam wizję mam, ale chętnie przyjęłabym wiaderko porad rodziców, związanych z tym jak najlepiej wychować młodego człowieka. Bardzo was proszę o pomoc. :)

#pytaniedoeksperta #pytanie #mama #dzieci #rodzice #ciaza
  • 304
  • Odpowiedz
  • 1
@alma_ @alma_ nie rób żadnych poradników, każdy wychowuje dziecko po swojemu
U nas na początku jak córka się urodziła to o porady pytaliśmy tylko naszych rodziców ewentualnie znajomych którzy mają dzieci
Teraz po swojemu wychowujemy dziecko
Najważniejsze jest dawać dziecku dużo miłości i się nim interesować cały czas.
Jedna znajoma daje dziecku telefon żeby miała spokój cały dzień.
U nas telefon dostanie dopiero jak będzie miał z 5 lat ale to taki
  • Odpowiedz
@alma_: ma się nie odzywać bez twojej zgody, zero wychodzenia z domu bez twojej zgody, pasek za najmniejsze wykroczenie, tak że ma się bać robić coś złego, dawaj dużo pracy w domu, tak dużo żeby nie myślał o swoim życiu
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@alma_: 1. Dawaj przykład. Nawet tak małe dzieci nie są głupie i potrafią dobrze obserwować. Chcesz porządku od dziecka wysprzątaj najpierw sama. Nie pozwalasz na netflix sama nie slęcz przed TV w jego obecności.
2. Podczas jedzenia każdy siedzi przy stole i kom, TV itp są wyłączane albo odłożone na bok bez żadnych wyjątków dla każdego.
  • Odpowiedz
via Android
  • 2
Dziękuję wszystkim za odpowiedzi! Wiele rzeczy się naprawdę bardzo przyda i niektóre rzeczy, z którymi teraz się nie do końca zgadzam, może pomogą w przyszłości. :)
  • Odpowiedz
@alma_: Oboje jesteśmy jedynakami i chxemy mieć też jedno... Nie sądzę, żebym dała radę dwóm. ;p


Napisałem tak, bo sam po sobie wiem że rodzeństwo to najlepsze co mogłem dostać od rodziców na dłuższą metę ( ͡º ͜ʖ͡º)

I mówię to z perspektywy, jasna sprawa... Tego młodszego :DDD
  • Odpowiedz
@Limonene: nie no, mysle, że może nie aż tak.
Ja staram się mocno kierować empatia i panietac, że dziecko to jest po prostu mały człowiek, ktory też ma uczucia i dopiero uczy się je oraz samego siebie ogarniać.
Dziecku trzeba w tym pomóc, nauczyć, że ma prawo do swoich emocji, ale też pokazać granice.

Ja bym chciała wychować ludzi dobrych, świadomych siebie i własnej wartosci, zyjacych w zgodzie że sobą i
  • Odpowiedz
@alma_ w ogóle smoczka nie kupuj, sadzaj na nocnik gdy tylko nauczy się siedzieć, rozmawiaj jak do człowieka a nie jak do debila (a guci guci łiiiii), dawaj do jedzenia gotowane warzywa gdy tylko nauczy się żuć,
  • Odpowiedz
  • 1
@Neko-chan51 tej mojej Motoroli już nie produkują ale to odpowiednik czegoś takiego
https://allegro.pl/oferta/elektroniczna-niania-motorola-2-2-4ghz-8706083903?utm_medium=app_share&utm_source=facebook
Potem miałem tę i ta już pilnuje domu https://allegro.pl/oferta/yi-home-camera-1080p-niania-monitoring-9103173843?utm_medium=app_share&utm_source=facebook
Ta druga jest o tyle fajna że transmituje obraz też przez internet i ma funkcję alarmowania jeśli wykryje ruch lub dźwięk więc śmiało mogłem uśpić córkę i iść sobie do sąsiada :)
  • Odpowiedz
@alma_: Dużo masz wpisane i nie mam czasu czytać, ale: konsekwencja nade wszystko. NIGDY nie dawaj się przekonać płaczem i ZAWSZE miejcie wspólne stanowisko z drugim rodzicem.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 9
@alma_: tak naprawdę, to po co ci dziecko? W sensie jaka jest Twoja motywacja, żeby zajść w ciążę? To jest ogromny wysiłek, stres, wyrzeczenia, trzeba być przekonanym, że warto to przejść. Dziecko nie prosi, żeby zostać poczęte i się urodzić, to jest świadoma (mniej lub bardziej) decyzja rodziców i oni są odpowiedzialni, żeby temu dziecku dać jak najlepsze szanse i jak najwięcej uczuć. Jeżeli czujesz, że dziecko będzie niszczyło Ci życie,
  • Odpowiedz