Wpis z mikrobloga

konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 6
Hej,
Niedawno w mojej kuchni zagościli nieproszeni goście - muszki owocówki (tak przynajmniej mi się wydaje chociaż jakoś szczególnie nie lgną do owoców itp.). Ogarnąłem więc kuchnię ale niestety muchy nie zniknęły. Wypróbowałem więc pułapkę z octu jabłkowego, wody i płynu do mycia naczyń (wszystko wymieszać i do słoika żeby tam się topiły). Przez dwa dni złapały się raptem 4 muszki, reszta dalej urzęduje sobie na suficie i zostawia czarne plamki. Kupiłem więc dzisiaj rano taką zieloną płytkę owadobójczą i postawiłem na szafce blisko sufitu. Póki co również bez efektu.
Poratujcie jakimś skutecznym sposobem żeby się pozbyć tego dziadostwa.
W załączeniu zdjęcie jednej z muszek. Dobrze myślę, że są to owocówki?
#owady #muchy #pytanie #entomologia
T.....9 - Hej,
Niedawno w mojej kuchni zagościli nieproszeni goście - muszki owocówki...

źródło: comment_1598120602JhVmxHhUb0Uh0NQmasGYOJ.jpg

Pobierz
  • 40
@UkrytaOpcjaHajducka: @ToSemJa89: @thief:
Udało wam się coś ogarnąć z tymi muszkami? Bo mam podobny kłopot. Na bank to nie owocówki ani te ziemiórki od przelanych kwiatków. Siedzi to na suficie a po powieszeniu kratki na muchy przy żyrandolu to mam wrażenie, że ich przybyło dwukrotnie. Jedynie odkurzanie sufitów pomaga. Więcej ich jest jak ciepło i okna pootwierane a jak padało i zimno było ich mniej. Napływ ich mega duży
@bristolska_skala_uformowania_stolca: Ha ha temat ciągnie się widzę.
Ja męczyłam się srogo - ściągałam je odkurzaczem rano i wieczorem ale one potrafiły z worka wyłazić wiec mało to ekonomiczne było bo trzeba było od razu worek wynosić z domu. Dziwne te muchy są bo wyglądają jak lekko spasione owocowki ale nieruchliwe.
Po chyba miesiącu walki eko kupiłam coś w stylu muchozolu (jakis raid na muchy) i spryskalam tym sufit plus kratkę wentylacyjna
Czy jakieś sukcesy? Ostatnio malowałem sufit, przy okazji wyczyściłem wszystkie szafki w kuchni. Widziałem takie czarne grudki... Może to ich jajka czy coś.