Wpis z mikrobloga

ej pytanie do was mam.
ale takie całkiem serio.

spotkaliście się gdzieś z większą dawką nienawiści, zawiści i jadu, niż na wykopie?

różne miejsca zwiedziłem i różne osoby spotkałem, ale marazmu i nienawiści w tak dużych ilościach, jak tutaj, to nigdy nie widziałem.
  • 82
  • Odpowiedz
@atteint wykop to szambo, ale najgorsze, że to pasuje moderacji... Kiedyś ktoś mnie nazwał #!$%@?ą, ale zgłoszenie było nieprawidłowe. To jest niesamowite.
  • Odpowiedz
@atteint: ogółem jakiekolwiek fora w internecie podszyte są nienawiścią, dawno już odpuściłbym ten ściek ale szkoda mi tych paru mądrych ludzi i ciekawych postów od czasu do czasu. Czasami też jak zadałem pytanie do spośród masy chłamu był komentarz pomagający więc tak sobie myślę że może warto zostać. Inną kwestią jest że albo coś się zmieniło albo tego wcześniej nie zauważyłem ale i w życiu realnym jest chyba więcej nienawiści.
  • Odpowiedz
@atteint: tumblr, polskie czany ~2010, kiedy każdy czuł się względnie anonimowy, komentarze na stronach typu WP też z tamtych czasów, nawet na forum torrenty.org potrafiło być grubo

To wszystko jednak było przed czasami powszechnego dostępu internetu w telefonach. Internet był wtedy znacznie mniej tolerancyjny niż teraz.
  • Odpowiedz
spotkaliście się gdzieś z większą dawką nienawiści, zawiści i jadu, niż na wykopie?


@atteint: reddit wita, mają zasady np. że nie wolno doxować ludzi i nie wolno podawać ich prywatnych informacji. Ale dotyczy to tylko jednej strony.
Nigdy nie widziałem żeby komuś życzonottu śmierci co jest normalne tam. Obrażanie ludzi i dehumanizacja także,że zwłaszcza skierowana do polityków i wyborców republikańskich. Z ostatnich przykładów: kobieta broniła się przed napaścią na parkingu, film
  • Odpowiedz