Wpis z mikrobloga

Dzieeeń dobry Mirko!

Słyszeliście o eggslut? W oryginale to kompozycja złożona z maślanej brioszki, sosu sriracha majo, jajecznicy na maśle, karmelizowanej cebulki, cheddara i szczypiorku.

Szczypiorku nie było a dla maślanej brioszki nie ma godnego, niskowęglowego zastępstwa więc użyłam po prostu kromek ProBody.

Wyszło świetnie! Ofc próba zjedzenia tego w normalny sposób zakończyła się spektakularnym niepowodzeniem i trzeba było po prostu zjeść dwie otwarte kanapki ale i tak polecam :D

-pieczywo warto przynajmniej lekko podgrzać
-cebulkę długo smażyć na małym ogniu tylko z masłem i solą
-sriracha majo to po prostu majonez doprawiony ostrym sosem, jeśli nie macie srirachy zamieńciena coś innego
-cheddara możecie lekko rozpuścić na patelni

Zapraszam również na instagrama ziemniakizostaw
I bloga ziemniakizostaw
Miłego dnia ()

#keto #gotujzwykopem #ziemniakizostaw
c.....i - Dzieeeń dobry Mirko!

Słyszeliście o eggslut? W oryginale to kompozycja z...

źródło: comment_159850420384AzfdyFRLqyLY136olxhT.jpg

Pobierz
  • 24
@chixi: „sriracha majo to po prosi majonez doprawiony ostrym sosem” przecież sriracha to osobny sos, podbijajacy ostrość a nie wpływającym przy tym zbyt mocno na smak potrawy,nie wystarczy doprawić majonezu. Rezultaty mogą być zdecydowanie inne w przypadku użycia różnych sosów, a tak mysle ze właśnie ta sriracha głównie miała zasługi w tym daniu
@munchkin: w ośmiu na dziesięć przepisów które widziałam to po porstu majonez wymieszany ze srirachą, bez żadnych dodatków. W jednym był dodatkowo sok z cytryny. Jak i sugestie użycia gotowego sosu sriracha mayo, który jest w stanach dostępny.
Oczywiście że użycie innego ostrego sosu wpłynie na smak ale imo są to niuanse na poziomie tego, czy zostanie użyty majonez kielecki czy winiary.