Wpis z mikrobloga

1.Klienci nie dający napiwków - spoko, nie musicie tego robić.

2.Klienci dający napiwki - chcecie to dawajcie, wasza kasa to wasza sprawa.

3.Kelnerzy i inni dostający napiwki - bierzcie jak dają, skoro robią to sami z siebie.

Mam tylko jedną prośbę do grupy 2 i 3 - nie strofujcie grupy 1 za niedawanie napiwków. To mega bezczelne upominać się o kasę, mimo iż ma się wypłatę, w dodatku czasem słyszę głosy, że niedawanie napiwku to brak kultury. Brakiem kultury jest sugerowanie, że ktoś ma zapłacić l za usługę wiecej niż podaje cennik. Jest tyle branży, gdzie pracownicy wykonują swoje zadania bez dodatkowych bonusów od klientów nawet o nich nie myśląc.

#dyskusja #kelner #napiwki #pracbaza #polska
  • 111
@KozakCzerwony wszystko pięknie fajnie ale nie zapominajcie się dzielić tipami z kuchnią ( ͡° ʖ̯ ͡°)


@KolorowyMisUszaty wyżej mamy masę wpisów uzasadniających, że to za miłą obsługę, doradztwo, , profesjonalizm, coś więcej niż tylko nalanie wina itp. Więc z jakiej racji z kuchnią skoro twierdzicie, że to za obsługę? ( ͡º ͜ʖ͡º)
@KozakCzerwony: ja wychodzę z założenia że napiwek To nagroda. jeśli ktoś jest miły potrafi mi pomóc w wyborze to przeważnie coś zostawiam.


Dobrze że nie wymyślili jeszcze sposobu z zachodu gdzie napiwek doliczają do rachunku.

Wtedy kelner nie musi się już o nic starać. Nie musi być miły nie musi być przyjemny. Eh

Mordo,u mnie w pizzerii (już stamtąd nie zamawiam) zamawialem ostatnio picke sobie i przy końcowym rachunku cos mi
@Szpeju: znajomy organizował urodziny, miał rezerwację i dopiero jak dzielił rachunek to kwota do zapłaty mi się nie zgadzała i w ten sposób się zorientowalem. Gdzieś tam w lokalu mieli taką informację, że przy większych grupach sobie doliczają 10% ale ja byłem gościem więc nie miałem wpływu na wybór lokalu
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@KozakCzerwony: o to to. Oczywiście zaraz się podniosą głosy że pensja kelnera jest niska bo ma przewidziane napiwk. A ja powiem - nie pasuje umowa, to podpisz inną albo znajdź inne zajęcie.
@KozakCzerwony: Dorzucę dwa absurdy od siebie:
1. Napiwek dla barmana, który tylko nalewa piwo z kija.
2. Kelnerzy uważają, że powinno dawać się napiwki, ale jednocześnie że nie powinni dzielić się nimi z "kuchnią" :)
No dobra, w bonusie będzie trzeci absurd: kiedyś barman w pewnej pijalni wódki dostawał ode mnie regularnie napiwek, bo go lubiłem. Jakie było moje zdziwienie, kiedy okazało się że i tak mnie oszukiwał. Taka wdzięczność barmana
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
napiwek To nagroda. jeśli ktoś jest miły potrafi mi pomóc w wyborze


@Mintaa: jak kupujesz TV to też zostawiasz napiwek? lub jak pojedziesz na myjnie?

@sid127: dokładnie, mylem niedawno fure, #!$%@? jak #!$%@?, widac, ze koles sie nameczyl. Dorzucilem piateczke, zaokraglajac rachunek do pelnej kwoty. Taki mily gest, a dla kolesia dodatkowa kasa. Jacy wy jestescie #!$%@? skapi xDDDD
Dobrze że nie wymyślili jeszcze sposobu z zachodu gdzie napiwek doliczają do rachunku.


@Mintaa: przejdź się w warszawie do jakiegoś lokalu. W Krakowie też takie znajdziesz. Normalnie masz na paragonie z automatu doliczony napiwek 10-12% ceny całości.
@KozakCzerwony: kiedyś napiwek dawało się kelnerowi za coś, co zrobił ekstra. Coś co wykraczało poza zakres jego obowiązków, za które otrzymuje wynagrodzenie. Choćby za wezwanie taksówki dla klienta, a nie za przyniesienie żarcia.