Wpis z mikrobloga

@brevokz01: pompy cieppa forum - na FB.
Jeżeli się boisz że to ściema czy magia ... To to samo co lodówka czy klima w samochodzie. Działa i tyle.
Mam pompę od 2 lat powietrze woda, jak chcesz to pytaj.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@kubex_to_ja: przeciez napisalem ze jako alternatywę a nie dodatek, wiec wybiore albo jedno albo drugie

@jazuu: @zibizz1: @ksiak: gaz jest planowany na przyszly rok ale jak sie przeciągnie to moze sie okazac ze bedzie za 2-3 lata wiec do tego czasu musialbym jechac z butli a to juz podwyzsza koszty dlatego mysle nad pompa ciepla, o fotowoltaice i tak mysle na przyszlosc chociazby na biezace uzycie no i
  • Odpowiedz
@kubex_to_ja: Spoko, rozpatruję obie opcje, gaz jest tańszy na start, no ale w przypadku gdy się nie wyrobią z dociągnięciem do działki to dochodzi mi kupno butli i droższe użytkowanie przez 2-3 lata

@zibizz1: dopiero mam projektowany dom :) Na start chcę samą pompę/kocioł, a fotowoltaika za 2-3 lata jak trochę odłożę grosza lub będzie dotacja w gminie, to chciałbym skorzystać.
@kuncfot: Jak Ci to wyszło kosztowo? Czy są
  • Odpowiedz
@brevokz01: tez myslalem aby zalozyc pv pozniej,ale teraz wiem,ze nie ma co czekac bo im pozniej zalozysz pv, tym pozniej ci sie to zwroci. moge ci polecic firme do pv, KCDE. Maja bardzo dobry sprzet, dotacje wiadomo 5k czyste oowietrze, do tego dochodzi ulga termomodernizacyjna + dostaniesz montaz za 1 zl jak wywiesisz mala reklame na plocie na rok. I jak to sobie wezmiesz u nich w kredyt, to masz stala
  • Odpowiedz
@kubex_to_ja: LG therma v 9kw. Do tego panele. Polecam robić maty kapilarnie zamiast podlogowki, grzeją i chłodzą, ja nie wiedziałem o tym i po uzbieraniu kasy dokupiłem klimę. Midea multisplit.
Ale kupując maty kupujesz tylko pompę która grzeje i chłodzi.
  • Odpowiedz
@brevokz01: u pozważnego instalatora pompa, zbiornik cwu i osprzęt nie wyjdzie taniej niż 25-30 k. Ja znalazłem oddzielnie pompę z jej montażem do tego oddzielnie hydraulik poprzerabial instalacje , łącznie wyszło 20k :)
  • Odpowiedz