Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@ZasilaczKomputerowy: ohohoh bo ich nie stac. No faktycznie większości Polaków nie stać na jedzenie kanapki za 25 zł. Za tyle to się je główne danie w restauracji w mniejszym mieście. Dobrej jakości? Czemu założenie że foodtruck to zawsze dobra jakość? XD i ten humor neojanusza, te "śmieszne" nazwy kanapek i ta tablica xDD
  • Odpowiedz
którego takiemu psu jak Ty który myśli że ceną musi iść smak nigdy nie posmakuje xD


@shaelix92: właśnie dlatego nazwałem was polactwem. Nigdzie nic takiego nie napisałem, a ty od razu insynuujesz z dupska oraz mnie wyzywasz od psów, dodając z szacunkiem "Ty" dużą literą XDDD
Co za plebs intelektualny
  • Odpowiedz
niech działa, jak mam wydać 30-40 zł na burgera to ide do restauracji i dostaje jedzenie do stolika w lokalu z ładnym wnętrzem


@twoi_oyciec: i wtedy kupujesz #!$%@? burgera, bo restauracje zazwyczaj się w tym nie specjalizują, w przeciwieństwie do foodtrucków i do tego bulisz napiwek, wydając tym samym 2x więcej niż w foodtrucku za 25 zł XDD
Polactwo to jednak stan umysłu.
  • Odpowiedz
ja w ogóle nie rozumiem tego zachwytu fudtrakami. Przy takich miejscach nawet nie ma gdzie usiąść. Nie lepiej iść do jakiejś restauracji i tam zjeść jak człowiek?


@BoJaProszePaniMamTuPrimasorta: Foodtrucki mają tą zaletę że nie musisz czekać długo, masz jedzenie w "klasie" restauracyjnej i w jednym miejscu możesz próbować róznych rzeczy w zależności co ciekawego dziś podjedzie.

Co do braku miejsc siedzących - sporo foodtrucków staje w określonych miejscach gdzie są ogólnodostępne
  • Odpowiedz
@4kroki: taki sam napiwek się należy tym z budy jak i tym z restauracji jeśli obsługa będzie zadowalająca, serio myślisz ze nie ma burgerowni specjalizujących sie w tym w wojewódzkich miastach ? Może w twoim #!$%@? 10k tak jest ze robią festyn bo przyjechała buda z jedzeniem raz na miesiąc
  • Odpowiedz
@kamyczeq: Nie wiem czy każdy foodtrack to dobra jakość, ale akurat większość tych co ja jadłem było dobrej jakości. Foodtracki skupiają się przeważnie na jednym typie jedzenia i robią go dobrze. Czemu takie ceny? No moim zdaniem ludzie nie chcą już #!$%@?ć za grosze więc ceny też dostosowują do tych za zachodnią granicą (i moim zdaniem bardzo dobrze). Ja tam pieniędzy na żarcie żałować nie będę, bo lubię zjeść i streetfood
  • Odpowiedz
@Dementia_Praecox: Jadłem kilkukrotnie u nich na targu śniadaniowym na Mokotowie (Skąd zresztą pochodzi to zdjęcie) i to hasło jest żartem - kto ich zna ten wie że mają takie właśnie specyficzne poczucie humoru. Same kanapki są pyszne. Cena mogłaby być trochę niższa, no ale nikt nie zmusza do kupowania.
  • Odpowiedz
@Dementia_Praecox: OPie, przypomniałeś mi dawne czasy, jadałem u nich. Jeśli dobrze pamiętam mieli dwa samochody z różnym menu i oba były jednymi z lepszych. @Medyc: Nie jestem pewien, czy to są ich normalne ceny, czy "targowe". Nigdy tego nie zrozumiem, dlaczego na targach podnoszą ceny? Przecież zrażają tym sobie długofalowych klientów za kilka stów bieżącego zysku ( ͡° ʖ̯ ͡°) Stołowałem się w dużej mierze w
  • Odpowiedz
@pianinka: ale Ty też masz problemy z czytaniem ze zrozumieniem? :) To są zwykłe knajpy, czy luksusowe lokale? €20 za talerz to nie jest zwykła cena we Włoszech, to wysoka cena i to próbuję cały czas powiedzieć. W Polsce również znajdziesz miejsca, gdzie za talerz zapłacisz 80zł i więcej. Ale nie są to budy z kebabem, tylko miejsca stojące trochę wyżej.
  • Odpowiedz