Wpis z mikrobloga

Hallo, dzień dobry! ( ͡ ͜ʖ ͡)

Tymi słowami zaczynam mój vlog w ramach którego przedstawiam proces rekrutacyjny na stanowisko Java Senior Developera/Tech Lidera do norweskiego Software House.

✅ O tym jak wyglądały 4 etapy rekrutacji opowiadam wraz z dorzuceniem paru rzeczy, które wykorzystałem by wyróżnić się na tle ponad 100 innych kandydatów.

✅ Pod filmem zajdziesz też wersję tekstową

Jestem ciekawy co sądzisz o takiej rekrutacji ( ͡º ͜ʖ͡º)

#programowanie #programista15k #naukaprogramowania #java #backend #technologia #informatyk #ciekawostki #jvm #byczazagroda #framework #spring #norwegia #kariera #it
  • 186
O, tego sie nie spodziewalem, a myslalem kiedys nawet o Norwegii. W takim razie zostaje na B2B u Niemca :P placa lepiej i rekrutacja trwa godzine do projektu.


@fuxx: B2B u Niemca? W sensie kontrakt W Niemczech jako niemiecka forma prawna czy z Polski dla Niemiec?
@SoftBull :
Akurat rozmowa standardowa. Wszystko zalatwione jednego dnia i pewnie z darmowym lunchem gdzies pomiedzy. To nie te same 4 etapy co w Polsce, ktore trwaja cztery miesiace a potem "oddzwonimy". Pytania techniczne tez bardziej do dyskusji a nie po to by sprawdzic czy wykules na pamiec kazdy algorytm.
No i chyba przesadziles, ze miales 100 innych konkurentow. Z doswiadczenia wiem, ze jak kogos sciagaja z zagranicy na rozmowe to chca
@MagicznyLolek: pracujesz w wielkiej firmie obróbki kurczaków xD nie masz pojęcia o rynku co wielkortnie udowodniłeś tworząc wysrywy ze po 2 latach dostaje się 100k funtów xD Wysłałem ci dane ze 100k to oferty które praktycznie w UK się nie zdarzają, chyba ze na Szefa Departamentu, a biorac pod uwagę koszty życia to i tak nie są duże pieniądze, starczy na mały domek 40 mil za miastem. Wiesz tyle co usłyszysz
@Stashqo: W IT wynagrodzenia sa w miare globalne, i stawki sa zanizane przez hindusow i innych ciapatych. Ciezko oczekiwac, by w kraju z jednymi z najwiekszych zarobkow na swiecie te zarobki devov byly konkurencyjne.


@przekret512: Wszystkie korpo i wieksze firmy maja swoje siatki plac. Sa one przegladane i porownywane z siatka plac konkurencji co roku. I prawda jest taka, ze wyzej du..y nie podskoczysz. Tylko wykopki opowiadaja bajki, ze on
@BigArtoo: to prawda. Rynek IT jest megakompetytywny, dlatego jesli ktos chce zarobic i ma troche doswiadczenia i umie powiedziec cokolwiek wiecej niz sie slinic to ucieka we freelance / managerke. W niemczech np. taki szklany sufit dla deva to 80-90k euro brutto rocznie, a jako samozatrudniony 2x tyle.
@BigArtoo: Chcesz zatrudnić kogokolwiek kto ma ręce i coś potrafi musisz wyłożyć 80-90k funtów a rynek jest dla takich ludzi chłonny jak gąbka. Biorą każdego w takim Londynie za te pieniądze.
to prawda. Rynek IT jest megakompetytywny, dlatego jesli ktos chce zarobic i ma troche doswiadczenia i umie powiedziec cokolwiek wiecej niz sie slinic to ucieka we freelance / managerke


@przekret512: Ale nawet freelance nie placi dobrze. IT ma te wade, ze bardzo latwo jest to outsoursowac do Chin czy Indii i jak ja mam konkurowac z indiancem, ktory robi caly tydzien za stawke jakiej ja zadam za godzine?