Wpis z mikrobloga

Wyniki eksperymentu z gęstością energetyczną.

Co zrobiłem:
Dodałem do posiłków niskokaloryczne owoce (ogórki, pomidory, papryki) i grzyby (pieczarki, boczniaki). Starałem się jeść mniej-więcej tyle samo (wagowo) mięsa/jajek co tych dodatków. Mniej więcej w połowie eksperymentu skończyła mi się śmietanka 30% do kawy, więc zastąpiłem mlekiem bez laktozy. Generalnie ilość kalorii na gram jedzenia poleciała mocno w dół.

Kiedy zdecydowałem się zakończyć eksperyment, przez kilka dni jadłem jw. ale z wyłączeniem dodanych roślin (tzn. nadal mleko do kawy).

Efekty:
- Zwiększony apetyt po kilku dniach.
- Przybieranie na masie, jw.
- Znacznie zwiększona ilość odchodów.

Dyskusja:
Wyniki są spójne z mechanistycznymi badaniami porównawczymi (Hall et al 2019, Hall et al 2020), w kontekście tego, że wolumetryka nie determinuje ilości przyjmowanych kalorii; asocjacja niskiej gęstości energetycznej jedzenia z mniejszym apetytem wydaje się niekauzalną koincydencją. Zwiększony apetyt wraz z większą różnorodnością smakową posiłków jest spójny z neurobiologicznym podejściem do tematu przyczyn otyłości (Guyenet i Schwartz 2012); pod względem smakowitości i indukcji chęci zjedzenia tego samego jeszcze raz, "mięso + owoce/grzyby" przebija "samo mięso", mimo znacznie mniejszej ilości kalorii na gram. Objawiało się to tutaj chęcią zjedzenia większej ilości posiłków mimo braku uczucia głodu per se - apetyt niehomeostatyczny został zwiększony.

W komentarzu przykłady posiłków.

#keto #lowcarb #carnivore
anonymousderp - Wyniki eksperymentu z gęstością energetyczną.

Co zrobiłem:
Dodałe...

źródło: comment_1601465545ILMVrAGXM1zauHckficvky.jpg

Pobierz
  • 26
  • Odpowiedz
asocjacja niskiej gęstości energetycznej jedzenia z mniejszym apetytem wydaje się niekauzalną koincydencją.

@anonymous_derp: co


@Anoniemamowy: Jak jesz coś z małą ilością kalorii na gram, to z reguły jesz mniej całkowitych kalorii. To najwyraźniej tylko przypadek. Nie ma związku przyczyna-skutek.
  • Odpowiedz