Wpis z mikrobloga

Siemka. Dziś dodaje wpis o #uk
Taka sytuacja:

1. Chcę wynająć mieszkanie.
2. Żeby wynająć mieszkanie musisz mieć proof of work (taka umowa o pracę).
3. Idę do pracy.
4. Żeby iść do pracy musisz mieć proof of adress (potwierdzenie że mieszkasz w uk mniej więcej).
5. Błędne koło. Mało tego. Żeby pracować musisz mieć konto w banku.
7. Żeby mieć konto w banku musisz mieć proof of adress adres w UK.
8. #!$%@?
9. Miesiąc temu ukradli mi motocykl burnley.
10. W tym tydoniu ktoś zabił i spalił dwa ciała w Burnley.
11. Szóstego punktu nie ma.
#emigracja #pracaspawaczamnieprzeistacza
#zycie
Rezonator - Siemka. Dziś dodaje wpis o #UK
Taka sytuacja:

1. Chcę wynająć mieszkanie...

źródło: comment_1601669214GQWB111nNcBUW8yxyE2dHr.jpg

Pobierz
  • 52
@Rezonator: pierwsze slysze aby ktos w pracy pytal o proof of address aby Cie zatrudnic, jedynie potrzebuja adres do dzialu HR aby wpisac na twoj payslip lub miec adres do korespodencji. Co do banku to mozesz sobie otworzyc Monzo lub inny app bank
1. Chcę wynająć mieszkanie.

2. Żeby wynająć mieszkanie musisz mieć proof of work (taka umowa o pracę).

3. Idę do pracy.

4. Żeby iść do pracy musisz mieć proof of adress (potwierdzenie że mieszkasz w uk mniej więcej).

5. Błędne koło. Mało tego. Żeby pracować musisz mieć konto w banku.

7. Żeby mieć konto w banku musisz mieć proof of adress adres w UK.


@Rezonator: jakoś sobie z tym poradziłem po
@Rezonator: parę lat temu, ale zasady były takie same

Poza tym że nikt nigdy do pracy (ani agencję, ani żaden z kontraktów tj. umów o pracę) nie pytał o proof of adress
@orbitowski patrz punkt 3 i 4. Prace dostanę po potwierdzeniu adresu. Mieszkam na booking


@Rezonator: To podaj im ten adres „booking” cokolwiek to jest, skoro tam mieszkasz. Przecież nic innego im nie możesz podac. Nie musisz pracować żeby mieć konto w banku, ale adres kontraktowy, zamieszkania już tak.
@Atreyu różnica w uj. Dodatkowo żeby wynająć mieszkanie trzeba mieć gwarantora. To jest już szczyt wszystkiego. Pokazuje im gotówkę 5k funtów ze place z góry za 6 miesięcy + rent ale nieeee... Muszę mieć gwarantora co za mnie poświadczy
Dodatkowo żeby wynająć mieszkanie trzeba mieć gwarantora. To jest już szczyt wszystkiego. Pokazuje im gotówkę 5k funtów ze place z góry za 6 miesięcy + rent ale nieeee... Muszę mieć gwarantora co za mnie poświadczy


@Rezonator: szukaj od prywatnego landolorda, albo w innej agencji

U mnie też w niektórych wymagano, ale nie było problemem znaleźć takiego mieszkania gdzie nie było to wymagane. Chciano za to rent za pół roku z góry,
@Atreyu mam Barclay's od 2017. Teraz nie działa nic tak jak powinno dzialac. Zadtanawiam się czy nie kupic na własność mieszkania za 88k f ale tak bardzo mi się nie podoba tu życie i warunki pracy że na pewno się nie zdecyduje na to
@orbitowski potrzebujesz potwierdzenie adresu czyt. Umowa wynajmu. Powiedzenie Council tax. Ja nie jestem tu pierwszy raz. Byłem dwa razy juz i teraz różnicą jest covid


@Rezonator: Do końca nie rozumie w jakiej sytuacji się znajdujesz bo dokładnie nie napisałeś o co Ci chodzi . Wypunktowałeś tylko jakies wskazówki. Wnioskuje , ze obecnie znajdujesz się na wyspach i masz gdzie mieszkać . Być moze szukasz pracy albo ja dostales, ale nie chcą
tak bardzo mi się nie podoba tu życie i warunki pracy że na pewno się nie zdecyduje na to


@Rezonator: nie bardzo więc rozumiem co tu robisz ( ͡º ͜ʖ͡º)

Ja jakbym miał narzekać i mówić jak bardzo źle jest, to bym pojechał gdzie indziej albo siedział w Polsce