Wpis z mikrobloga

@MMARS: Jeśli sądzisz, że to porównanie jest nieuprawnione to chyba nie wiesz o czym mówisz i w tym momencie przypadkowy to jest twój komentarz.
  • Odpowiedz
@aei9077: Ehh. Może biznes zrobimy. Rzucam ci wyzwanie.

Zapłacisz mi milion złotych, jeśli zrobię dwa zdjęcia, gdzie Polska będzie lepiej wyglądać niż Niemcy.

Co ty na to?
  • Odpowiedz
Zapłacisz mi milion złotych, jak zrobię dwa zdjęcia, gdzie Polska będzie lepiej wyglądać niż Niemcy.


@MMARS: Może mi jeszcze powiesz, że planowanie przestrzenne w Polsce działa wspaniale i nasza urbanistyka jest obecnie na takim samym poziomie jak niemiecka, więc czepiam się zupełnie bezzasadnie? I że wcale nie występuje u nas patodeweloperka, chaotyczne rozlewanie wsi i miast oraz chaos reklamowy? Szkoda strzępić ryja. Jeśli nie masz pojęcia o czym piszesz to lepiej
  • Odpowiedz
@MMARS: Mam dla ciebie wyzwanie, wejdź sobie na zdjęcia satelitarne w google maps i znajdź choć jedną niemiecką wieś z tak chaotycznym układem zabudowy jak ten polski, który przedstawiłem w tym porównaniu. Czas start. Może wtedy dotrze do ciebie, o czym jest ten wątek.
  • Odpowiedz
@aei9077: Co ci przeszkadza taki układ zabudowy jak w Polsce? W wielu krajach świata tak jest i ludzie sobie chwalą. Są miejsca, że dom od domu oddalony jest o kilka kilometrów. Co w tym złego? Lubisz zaglądać sąsiadom przez okna czy jak?
  • Odpowiedz
@aei9077: Nikt mi nic nie powie, bo tylko ty masz jakiś dziwny problem.

Jak rozumiem nie mieszkasz już w Polsce. Naprawdę dziwne byłoby żebyś tu mieszkał, skoro tak ci się nie podoba.

Obecnie możemy mieszkać gdzie chcemy i liczą się czyny a nie wylewanie żalów na wykopie.
  • Odpowiedz
@aei9077: ja tam w Niemczech nie widziałem żadnych wiosek tylko jakieś nowe osiedla z kilkoma starymi domami i kościołem w środku i łąkami naokoło.
  • Odpowiedz
@aei9077: Pomijam kwestie tych reklam, pstrokatości i blokhausów na 10 pięter do góry. Ale wieś nie prezentuje się tak źle. Pokusiłbym się o porównanie - jest to jak duża i pojemna szafa, oraz mała szafka nocna. Tam, gdzie miejsca mało, porządek musi być. My mamy tak naprawdę luksus. Życie na co dzień to nie obserwacja miejscowości z drona, ale walka o miejsca parkingowe (porządek jest w Niemczech funkcją dyscypliny, a jej
  • Odpowiedz
@qrcok: Słowacy, którzy mają 2x mniejszą gęstość zaludnienia od Niemców i nawet mniejszą od nas jakoś potrafią się dyscyplinować. Jeśli do kogoś nie przemawia estetyka, to może przemówią pieniądze. Szacunki mówią o marnowanych rocznie dziesiątkach miliardów złotych (ponad 80mld), za co można by było 2x opłacić 500+ lub budować co roku nową elektrownię atomową.

https://www.portalsamorzadowy.pl/prawo-i-finanse/chaos-przestrzenny-kosztuje-nas-84-3-mld-zl-rocznie-resort-rozwoju-zapowiada-nowe-rozwiazania,123112.html
  • Odpowiedz
@aei9077: Nie, żebym chwalił polskie podejście do urbanistyki i ruralistyki, ale to nie jest tak do końca z tym co przedstawiają oba obrazki. Sprawa jest bardziej skomplikowana. Coraz więcej widzę takich porównań, gdzie ludzie krytykują coś, ale w sumie nie do końca wiedzą co i dlaczego, bo mają niedużą wiedzę dotyczącą tematu, ale gdzieś coś zasłyszeli. Efekt Duinnga-Krugera tu wychodzi i jest to np. dość mocno widoczne na #skyscrapercity, gdzie
  • Odpowiedz