Wpis z mikrobloga

User @johnmorra przedstawił jak #teleelevidenie generuje linki do nagrywania. Zrobiłem taki prosty skrypt w pythonie który tworzy takie linki z automatu. Można je wkleić w przeglądarkę i ściągnąć materiał z archiwum na twardy dysk. Proste wpisy.
"data i czas rozpoczęcia nagrania" dd.mm.rrrr hh.mm (koniecznie z kropkami po mm klikamy enter)
"długość nagrywania w minutach" 60 (to dla godzinnego materiału, enter)
"podaj swój token" (tutaj wklejamy swój token z teleelevidenie, enter)

Można na stałe w kod wpisać swój token. Zamieniamy wiersz 24-26:

print('podaj swój token')
token=input()
#token=''

na:

#print('podaj swój token')
#token=input()
token='tutaj wklejamy swój token pomiędzy apostrofy'

"program tv jaki chcesz nagrać" (tutaj wpisujemy program w formacie jak w przykładach, enter)

Skrypt generuje link który należy skopiować do download menedżera lub po prostu do przegladarki. Skrypt kopiujemy z skrypt, wklejamy w notatnik i zapisujemy z rozszerzeniem .py. Byłem wstanie sprawdzić nagrywanie z tych programów które są w przykładach. Jak ktoś chce nagrać materiał z innych programów i wie na którym serwerze ten program jest może dopisać do kodu. Jak ktoś będzie potrzebował jakiś program to postaram się dopisać. Czas jest w UTC to znaczy że trzeba odjąć godzinę np "1z10" jest o 18.55 to wpisujemy 17.55. Jeszcze dodam że jak ktoś nie może uruchomić skryptu to musi ściągnąć interpreter python. Kod pewnie można zrobić lepiej, ale ja tak amatorsko.
#iptv
  • 25
@figus102: dobra robota. Osobiscie chcialem to robic dla wszystkich kanalów w htmlu na stronie. Wybierasz kanal godzine i ci generuje link ale troche mi brakuje motywacji, do tego rusek jak zmieni kanal na inny server to dupa zbita :p w plusixie dziala z domena nie trzrba sie #!$%@? z serverami eiec predzej pod niego cos zrobie.

Wydaje mi sie tez ze mozna pokombinowac z tele zeby nie wybierać tego linku z
@johnmorra: można by zrobić pętlę i wygenerować linki dla wszystkich serwerów dla jednego materiału i wrzuć do download menedżera. DM pobierze tylko z jednego właściwego serwera. Pewnie to można zrobić w aplikacji żeby sprawdzał ale cienki jestem w kodowaniu.
@dziobnij2 wklej sobie linka z MPEG-TS (M2TS) playlist:

 Online autodetect: i wklej go do przeglądarki. Zobaczysz pełną listę itvp. Skopiuj swój token, to są cyfry i litery po https ://my.teleelevidenie.com/play/mpegts-c494-t
@figus102: dziękuję, działa ( ͡° ͜ʖ ͡°) Nawet nie wiesz ile się męczyłem, aby nagrywać programy w dobrej jakości, a tutaj wszystko gotowe. Dałbym ci 100 plusów. Ciekawe tylko, czy rusek tego nie zablokuje, bo tak ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@dziobnij2 W tym skrypcie przypisałem programy ręcznie do serwerów. On może zmienić serwery i nie będzie działać. Postaram się w wolnym czasie dodać do tego żeby scrypt sprawdzał sam na którym serwerze jest zadany materiał.
U mnie niestety nie chce to zadziałać. Wyskakuje błąd, że dany materiał jest zablokowany.

U mnie jak chcę coś nagrać, to wyskakuje komunikat, że nie odnaleziono wideo w obsługiwanym formacie.
@figus102: już to nie działa ? Bo u mnie:
"403 Unauthorized
Streamer protection system doesn't allow you to watch this content." z mojej strony raczej wszystko dobrze wpisane;)
@CeXXX wklej sobie linka z MPEG-TS (M2TS) playlist:

 Online autodetect: i wklej go do przeglądarki. Zobaczysz pełną listę itvp. Skopiuj swój token, to są cyfry i litery po https ://my.teleelevidenie.com/play/mpegts-c494-t
Ja mam t, potem token.
@peras: napisałem taki krótki skrypt w pythonie który sam przekierowuje na serwer. Z MPEG-TS (M2TS) playlist:
Online autodetect wybierasz cały link programu który chcesz nagrać i go kopiujesz. Uruchamiasz skrypt i według instrukcji po kolei. Wklej link (enter), dzień nagrania (enter), miesiąc (enter), rok (enter), godzina (enter), minuty (enter), długość nagrania w minutach (enter).
Przed uruchomieniem skryptu musisz zainstalować moduł "request". W konsoli windows cmd wpisujesz:
python -m pip install requests