Wpis z mikrobloga

#mikrokoksy potrzebuję kilku cwiczonek na poprawienie mobilnosci w ruchach nad głową (overhead mobility) i mobilności w biodrach - tak zebym mogla sobie zrobic z nich rozgrzewkę przed treningiem wlasciwym.
Gdyby jeszcze znalazlo się cos na barki to byloby super - nie mam w ogóle siły w ćwiczeniach typu line delt raise.

Póki co moja rozgrzewka jest żałosna - krążenia ramion, cuban pressy, banded pull apart i wykopy nogi do przodu i krążenie nogą zgieta w kolanie w przod i w tył (i jeszcze jedno smieszne cwiczonko, ktore rozciaga mi miesien krawiecki i reszte wnetrza uda, a ktore nie wiem jak sie nazywa).

Zapowiada się, ze raczej będę cwiczyc w domu czyli zaoszczedze pare minut na dojazdach autobusem, w sam raz na takie rehabilitacyjne cudenka.


#silownia
  • 11
  • Odpowiedz
@lisku_chytrusku:

Biodrowy:

1) Neuromobilizacja nerwu kulszowego - leżysz na plecach, prawe udo mniej więcej kąt prosty st. biodrowym, zaczepiasz ręcznik wokół tego uda i dociągasz je do siebie jednocześnie oporując tym udem, żeby nie zgięło się mocniej, następnie pracujesz podudziem - robisz wyprost kolana z palcami w stopie skierowanymi w dół

2) Mobilizacje do rotacji wewnętrznej i zewnętrznej z gumą - leżenie na plecach, kąt prosty w st. biodrowych i kolanowych
  • Odpowiedz
@lisku_chytrusku: Jeszcze na bank masz spięte przywodziciele - jak każda z przedstawicielek Płci Pięknej. Znajdź w atlasie anatomicznym gdzie leży m. grzebieniowy (dla ułatwienia - między tętnicą biodrową a przywodzicielem długim) i wbij się tam piłeczką. Albo niech Dziki palucha wbije, tylko niech uważa na tętnicę bo będzie mrowiło.
  • Odpowiedz
@In_thrust_we_trust: mamy hantle i sztange.
Na szczęście w przysiadzie biorę taki ciężar, że @Duzy_Dziki_Zwierz na luzie zarzuca mi to na plecy.
Jakoś to będzie. Lawka by sie przydala, bo w planie mam ohp siedzac i wyciskanie, ale to sie zrobi ohp i floor pressy i tez bedzie.
U mnie najwazniejsze jest to, zeby sie ruszac :D
Gdybym się przygotowywala do zawodow to chyba bym usiadła i plakala ;)
Ale to mi
  • Odpowiedz