Wpis z mikrobloga

W całym tym burdelu z #aborcja i #protest drażni mnie przypisywanie piekła tylko kobietom. To powinno nazywać się piekło rodziców. Nie wyobrażam sobie oglądanie matki mojego dziecka jak po cichu umiera w środku widać cierpienie dziecka, nic tak nie boli jak cierpienie bliskiej ci osoby.

Ps. #konfederacja nie wejdzie na kolejną kadencję, róbcie screeny. To co #!$%@? wychodzi im czkawką, cały na Facebooku jest rzeź.
#przemyslenia #zalesie #pieklokobiet
  • 221
  • Odpowiedz
@Zgagulec:

Tak jak pisałem wyżej "to że kobiet stoją na 1 linii frontu nie znaczy że stoją tam same" zakaz aborcji wpływa nac życie całej rodziny i naprawdę jestem zszokowany że najwyraźniej nie masz pojęcia o tym jak kobieta zachodzi w ciążę. Faktem jest że ten zakaz jest najbardziej szkodliwy dla kobiet ale to nie znaczy że nie dotyczy też mężczyzn.

Domaganie się prawa do decydowaniu o swoim ciele jest jak
  • Odpowiedz
My walczymy o życie, a ty piszesz komentarz że drażni cię pomijanie mężczyzn.


@koteria: Nie idiotko, on zwraca uwagę że to nie tylko kobieta jest poszkodowana, a mężczyźni też mają uczucia i mogą to przeżyć równie mocno co wy.
  • Odpowiedz
@koteria: myślę że chodzi tutaj o sprowadzanie całego problemu do faktu że "kobieta nie ma wyboru". Mało kogo takie coś przekona, przecież dziecko w jej brzuchu nie "należy" do niej tylko niejako do państwa. A problem dotyczy bardzo konkretnej rzeczy - zakazu aborcji płodów z niemożliwymi do wyleczenia wadami które prowadzą do cierpienia i śmierci. Tu właśnie o dziecko chodzi a nie o możliwość wyboru przez kobietę, dlatego hasła typu "piekło
  • Odpowiedz
@Zgagulec:

To kobieta i wyłącznie kobieta powinna decydować co do aborcji.


W takim razie mężczyźni nie powinni mieć obowiązku alimentacyjnego.

Mężczyzna w Polsce ma pełne prawo decydować o swojej płodności, kobieta tego prawa nie ma.


Co dokładnie masz na myśli?
  • Odpowiedz
@hejmanko kobiety ponoszą biologiczne konsekwencje ciąży, porodu i połogu. To kobiety głównie wykonują prace opiekuńcze w tym kraju i to na kobiety głównie spada konsekwencja urodzenia niepełnosprawnego dziecka. Może mężczyźni zamiast domagać się w żeby w sprawie która w nieporównywalnie większym stopniu dotyka kobiet niż ich zmieniano hasło bo 'czują się pominięci' po prostu wpierali protest i zrozumieli ze nie wszystko musi się kręcić wokół ich? To oni zaczynają licytacje
  • Odpowiedz
@Acid_Burn: tak, ojciec dziecka nie ma absolutnie nic do powiedzenia w sprawie aborcji. Jeśli porównujesz traumę osoby która przez 9 miesięcy nosi i rodzi w bólach dziecko które zaraz umrze do traumy faceta to nieźle masz na bani.
  • Odpowiedz
@koteria: Nikt nie powiedział, że nasz głos jest równie ważny w tej dyskusji, za to ty powiedziałaś teraz, że nie wiemy co to ból w takiej sytuacji. To jest piekło kobiet, ale też piekło rodziców. Mężczyżni również odczuwają uczucia względem nienarodzonego dziecka i również będą cierpieć patrząc jak takie dziecko się męczy i co przeżywa matka, która została zmuszona do tak barbarzyńskiego czynu. Więc spuść z tonu, op was nie uprzedmiatawia,
  • Odpowiedz
@Zgagulec: przecież tak powinno być. facet też powinien mieć prawo decydowania o aborcji. może on też tego dziecka nie chce? nawet jak zdrowe to bym nie chciał dziecka. dlatego popieram aborcję aby moja ewentualna partnerka mogła przeprowadzić zabieg gdy ją zaleję. a co gdy jednak chce donosić ciążę? spoko, twoje ciało twój wybór ale nie oczekujcie ode mnie alimentów. pamiętaj, do tanga trzeba dwojga :)
  • Odpowiedz
@BetonowyMakaron: @hejmanko: @bones1909: @wjtk123: oczywiście, że temat dotyczy wszystkich, ale niestety 80% ojców niepełnosprawnych dzieci się zmywa i koniec końców to przeważnie kobiety zostają z tym same. Do tego każda ciąża niesie niesamowite spustoszenie w organizmie kobiety, a połóg to przeważnie kolejne miesiące gdzie się ledwo da funkcjonować z bólu, bo przy porodzie naturalnym bardzo często dochodzi do pęknięcia krocza. (Dla panów: wyobraźcie sobie, że ktoś wam dla
  • Odpowiedz