Wpis z mikrobloga

@wladyslaw-krakowski: No przeciez covid tez sie roznosi wolniej niz jakby nie bylo ograniczen, koronawirus jest duzo bardziej zarazliwy niz wirus grypy, wiec rezim nawet bardziej wyeliminuje grype niz covid. Wskaznik R(wspolczynnik rozprzestrzeniania sie) dla grypy to jakies 1,3 a R dla covida 2.1-2,5
  • Odpowiedz
@xdrcftvgy: w statystykach grypa to zbiorcza nazwa na wszelkie infekcje grypopodobne, a więc też zwykłe przeziębienia. Teraz ludzie się izolują, maski itp, poza tym obecnie gdy są przeziębieni to się boją zgłaszać do lekarzy i sapenidu, wolą po cichu przechorować w samoizolacji
¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
@marek-pikador Co ty mówisz? Moja tyle razy przynosiła takie syfy że szkoły, że aż mi słabo na samo wspomnienie. W grudniu zaraziła swoją babcię tak, że przez dwa miesiące nie wychodziła z domu i do dzisiaj ma zmiany w płucach jak po gruźlicy.

O tym co przynosiła z przedszkola nawet nie wspominam, bo nie raz wszyscy "umieraliśmy" a gorączka wracała po 3 godzinach pod 40
  • Odpowiedz
@wladyslaw-krakowski: W Szwecji sa restrykcje, troche zniesli na dniach, ale nie jest tak, ze tak restrycji nie ma. W Afryce raczej nie maja takiego problemu z grypa co w Europie, ani nawet z covidem nie maja problemu, wiec co mam porownywac ?Nie wiem jak jest na bialorusi, ale to jeden z ostatnich krajow w ktorych dane bym wierzyl.
  • Odpowiedz