Wpis z mikrobloga

Dziś wpisu nie będzie, bo w końcu strajk!!!!

Żartowałam...

Podsumowanie 27.10 w gabinecie lekarza POZ (lekarz podstawowej opieki często lekarz rodzinny):

Czas pracy do południa 6 godzin
42 pacjentów:
6 osobistych
4 osoby odmówiły przyjścia do poradni,
11 COVID-19 potwierdzonych,
6 pacjentów na kwarantannie,
13 nowych zleconych testów,
Czekamy na wyników testów zleconych w piątek, poniedziałek i wtorek
0 próśb o zaświadczenie o przeciwwskazaniach do noszenia maseczek, w tym 0 mających uzasadnienie.

Kto zajął miejsce dla tych co pilnie potrzebują pomocy lekarza?
- Pani lat 33, „a dlaczego lekarz nie jest na proteście! Muszę zmienić lekarza, nie ma poparcia dla postulatów” na nic niestety argumenty...
-Pan lat 18, rozmowa z upoważniona mama. Prośba o skierowanie, zapisani na 7:15, telefon do nich o 7:45 z powodu konieczności wcześniejszego zadzwonienia do pacjenta COVID + na domowym koncentratorze tlenu. Afera na 20 minut jak to złoży skargę na niekompetencje i ona czekała na telefon! Niestety wyjaśnienia nie spotkały się ze zrozumieniem...

Czas pracy po południu 5 godzin
24 pacjentów
7 osobistych
2 osoby odmówiły przyjścia
5 COVID-19 potwierdzonych
1 osoba na kwarantannie
8 zlecone testy
0 próśb o zaświadczenie o przeciwwskazaniach do noszenia maseczek, w tym 0 mających uzasadnienie.
Czekamy na wyników testów zleconych w piątek, poniedziałek i wtorek

Kto zajął miejsce dla tych co pilnie potrzebują pomocy lekarza?
-Pani lat 27, zlecony test w poniedziałek, Pani do dziś testu nie zrobiła. Dzwoni z awantura czemu sprawdza ja policja i jak może być na kwarantannie! Ona tego testu to już nie chce!! ( w związku z nowelizacja obecnie każda osoba, której zalecany jest test automatycznie ma kwarantannę do czasu wyniku)
-Pan lat 27, katar i temperatura do 37 stopni. Pyta czy może wziąć aspirynę. Pracuje zdalnie :)

#polska #korona #koronawirus #lekarz #medycyna #lekarzpoz
  • 25
zlecony test w poniedziałek, Pani do dziś testu nie zrobiła


@Lekarz0poz: mój tata miał zlecony przez teleporadę test we wtorek, we wtorek nie wiem ile telefonów, żeby się umówić (nie wiem jak to dokładnie działa, być może gdzie indziej się po prostu wsiada w samochód i jedzie na corona-drive, tutaj chyba trzeba się umówić, sprawę znam przez pośrednictwo mamy), w środę 132 telefony, za każdym razem poczta głosowa, jutro dalsze próby
@dzek: Nie wiem jak u Ciebie. U nas jest dość sporo punktów w całym mieście, kilka wymaga umówienia, ale i tak jak się przyjedzie to wymazują. Czasem trzeba poczekac ale jeszcze nie odesłali Pacjenta bez wymazu. Pewnie do czasu...