Wpis z mikrobloga

Księża zapowiadają, że nie będą dawać rozgrzeszenia za udział w marszach i myślą, że to powstrzyma protesty, albo grożą wykluczeniem takiego osobnika z bierzmowania XD Zauważyłem, że księża uwielbiają używać tej karty "niedopuszczenie do sakramentu", by ugrać coś dla siebie. Kolegę z rodzinnej wioski ksiądz nie chciał dopuścić do bierzmowania, bo młody w jakichś amatorskich rapsach, śpiewał że pił wino mszalne z księdzem, oczywiście nie z tym konkretnym proboszczem, tylko z jakimś bliżej nieokreślonym XD Ale najlepsza historia miała miejsce 6-7 lat temu, gdy pani z świetlicy wymyśliła, że zrobią dzieciakom Halloween. Razem z matkami wymyśliła jakieś gry, zabawy i tańce, a potem mieli przejść z tymi dziećmi po konkretnych domach, gdzie mieli siedzieć mężowie i rozdawać cukierki. No i w trakcie zabawy na salę wleciał wściekły proboszcz i wydarł się na matki, że organizują takie zabawy dla swoich dzieci, tym bardziej, że większość dzieciaków tam miała iść do komuni św i zagroził im, że nie dopuści tych dzieci do przyjęcia sakramentu xD Na drugi dzień wszystkie matki pojechały na plebanię i wypisały swoje dzieci z przystąpienia do komunii. Po tym ksiądz jeździł i osobiście wszystkich przepraszał, że on wybuchowy jest i że to w trosce o dusze tych młodych ludzi. Na drugi rok halloween już się odbył i dzieci chodziły tym razem do każdego domu, bo nawet starsze osoby kupiły cukierków i im rozdawały XD

#neuropa #4konserwy #protest
  • 40
  • 615
@kezioezio lol, właśnie o tym rozmawiamy, że teraz księża skaczą, czują się pewnie, wymyślają jak ktoś chce ślub kościelny brać. Za kilka, kilkanaście lat będzie płacz, że ludzie nie chcą brać ślubów kościelnych, bardzo szybko skończy się wymyślanie i już bez problemu będą dawać śluby każdemu, kto będzie chciał, bo pieniążków zabraknie w kasie.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 30
@tei-nei: @Yahoo_: @kezioezio: To poczekajcie na moje coolstory xD
Zwykła licbaza, w gimbazie normalnie chodziłem na religię bo ksiądz ogarnięty i nie przynudzał, za to w licbazie jakąś nawiedzona prukwa wielkości Hagrida kurna kazała dorosłym rysować jezuski i inne szlaczki xD.
Zapisałem się na etykę, ale od drugiej klasy standardowo władowali nam ją jakoś na 0 czy ostatnią lekcję, to stwierdziłem że wyjebongo i nie chodzę bo typ i
@kezioezio: powoli, ale definitywnie ich epoka się kończy. Młode pokolenie nie da się już tak łatwo manipulować.
Ogólnie ci wszyscy biskupi i prymasi, przemawiając ze swoich złotych wnętrz, kreują się na jakieś autorytety w sprawach ważkich ostatecznych. Jednocześnie nie zdają sobie sprawy że nie są już w tych sprawach żadnym autorytetem, co z boku wygląda po prostu groteskowo.
To już nie czasy, kiedy ksiądz z ambony mógł straszyć głupich chłopów, bo
@RozkalibrowanaTurbopompa: chciałbym żeby tak było, ale obawiam się że księża będą się teraz bratać z różnego rodzaju troglodytami. Nie chciałbym ich nazywać onrowcami czy kibolami bo to najmniej ważne. Ważne będzie żeby #!$%@?ć lewakowi bo nie szanuje tradycji i boga w sercu nie ma, pewnie gej. Zresztą to już teraz się szybko okazało, że część księży nie ma problemu z tym by wzywać "młodych mężczyzn" do obrony wartości. Kościoły teraz mogą
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Yahoo_: @kezioezio: do nas dochodzi wszystko sto lat później. Na zachodzie, w USA czy UK kościół musiał się przebranżować by nie stracić wiernych. Strata wiernych = strata kasy. Niektóre kościoły organizują śluby dla osób trandpłciowych.

Proszę nie mówić tu o doktrynie kk bo ta rozsypie się za Góra dwa pokolenia ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Yahoo_ Zostają jeszcze pastorzy, którzy mają więcej oleju w głowie. Protestanci w większości nie stoją po żadnej stronie, bo uważają, że nie można ingerować w wolna wolę ludzi tylko trzeba ich nawracać pomocą, miłością i wsparciem - nie zakazami. A i ceremonia ładniejsza i luźna. Ciekawe kiedy ludzie ogarną, że kościół katolicki to nie jedyny kościół chrześcijański w Polsce.