Wpis z mikrobloga

Podsumowanie 6.11 w gabinecie lekarza POZ (lekarz podstawowej opieki często lekarz rodzinny):

Czas pracy do południa 7 godzin
53 pacjentów:
10 osobistych
5 osoby odmówiły przyjścia do poradni,
15 nowych wyników testów w kierunku COVID-19 w tym
3 wyniki nierozstrzygające
11 COVID-19 potwierdzonych,
0 pacjentów na kwarantannie- po kontakcie, a nie po teście,
18 nowych zleconych testów
0 próśb o zaświadczenie o przeciwwskazaniach do noszenia maseczek, w tym 0 mających uzasadnienie.

Kto zajął miejsce dla tych co pilnie potrzebują:
-Pan lat 37, po mocno wymuszonym teście w kierunku COVID-19 ( wynik oczywiście ujemny), zgłasza się ponieważ denerwuje go kaszel. Musi przynajmniej 2 razy dziennie kaszlnac!
-Pan lat 21, zapisuje się regularnie, codziennie, ani razu nie odebrał... ( zapisuje się rano jak pilne)

Czas pracy po południu 5 godzin
31 pacjentów
4 osobistych
0 osob odmówiło przyjścia
10 nowych wyników testów w kierunku COVID-19 w tym
3 wyniki nierozstrzygające
5 COVID-19 potwierdzonych
0 osób na kwarantannie
17 zleconych testów
0 próśb o zaświadczenie o przeciwwskazaniach do noszenia maseczek, w tym 0 mających uzasadnienie.

Kto zajął miejsce dla tych co pilnie potrzebują pomocy lekarza?
-Pani lat 34, jest w pracy do 20, chciałaby porozmawiać w sobotę
-Pan lat 22, telefon w okolicach 19. Prosi o zwolnienie ponieważ od rana ma silne wymioty, biegunke i nie wychodzi z toalety. Problem ze o 10 dzwoniła do niego nasza rejestracja i Pan w bardzo typowych słowach obruszyl się ze go się budzi i jak ktoś śmie! Po zwróceniu mu na to uwagi, rozłączył się i już nie odebrał

#polska #korona #koronawirus #lekarz #medycyna #lekarzpoz
  • 23
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Lekarz0poz: co to znaczy osobistych ?
Rok temu byłem u rodzinnego, że mnie fatalnie plecy napierdzielają, to mnie nawet nie zbadał, nawet pleców nie obejrzał. Więc, jakbym dzisiaj usłyszał w rejestracji jego nazwisko to sayonara, proszę innego
15 nowych wyników testów w kierunku COVID-19 w tym

3 wyniki nierozstrzygające
11 COVID-19 potwierdzonych,

@Lekarz0poz Czyli z pośród 15 wyników 11 było pozytywnych, 3 nierozstrzygające, 1 negatywny