Wpis z mikrobloga

no nareszcie tag o mysliborskim mitomanie, mistrzu szalowania law fundamentowych w kwadracie, wkretarki i udaru na aku.

mitomana ogladalem od poczatku, az do momentu kiedy #!$%@? sodowka w dynie i zaczelo sie naciaganie na prjekty, jakies poradniki z dupy na szope tzw garaz itd.

Pierwsze filmy nawet ciekawe, sam buduje dom/prawie koncze (systemem zleconym) wiec stwierdzilem, ze poogladam zeby zobaczyc co, jak i z czym, zielony w temacie nie bylem ale troche technicznej wiedzy nie zaszkodzilo nikomu jeszcze.
Na pewno po obejrzeniu ukaszkowych wysrywow nie trulem dupy majstrom na budowie dlaczego nie sypia suchego betonu pod zbroejnie i dlaczego law nie szaluja jak nasz drogi miszcz szalunkow.( ͡° ͜ʖ ͡°)

Cala akcja marketingowa naszego Zenka Martyniuka budowlanki na youtube przeprowadzona bardzo sprawnie, to trzeba przyznac, pelikany lyknely,ze da sie zbudowac domek za 150tys w cenie mieszkania ( wiadomo wlasnymi silami do SSO - chociaz to juz rzadziej powtarzane- oczywiscie celowo) generalnie zamysl marketingowy byl taki aby marzyciele uwierzyli, ze da sie to ogarnac tanio, w cenie mieszkania. To,ze ogrodzic trzeba, dzialke kupic, wybrukowac teren i o czym tam jeszcze zpaomnialem, to juz tak mniej wspominane, bo to,ze wykonczyc trzeba i to kosztuje to kazdy chyba wie. Problemem ludzi moim zdaniem bylo to, ze oni faktycznie uwierzyli w ten jego tani kurnik bez garazu i #!$%@? sie po same jaja nie wiedzac do konca w co.

Szczytem bezczelnosci byl ten projekcik garazu...no ja #!$%@? co za leb, po co ktos ma budowac dom bez garazu, po to zeby ten garaz dobudowywac obok? To projekt z garazem w bryle bez sensu? Przeciez to duzo drozej nie wychodzi, raczej na to samo jesli ktos chce ten garaz postawic obok- te same materialy i robocizna.

Chyba, ze nasz mitoman sobie rozkminil, ze ludzi co kupia projekt tego kurnika nie stac na garaz w tym momencie, oszczedza sobie i dopiero wtedy go dobuduja obok haha( ͡º ͜ʖ͡º)

Niech zaplaca za projekt i poradnik ( ͡° ͜ʖ ͡°) to nic,ze opcji jest pelno- gotowce z plyty warstowej, blaszaki ktore wygladaja bardzo schludnie itd. i ktore montuja w pol dnia.

To tylko jedna z opcji do naciagania leszczy przez naszego mitomana- #!$%@? mnie bo bazuje na ludzkich uczuciach, marzeniach do zaspokojenia najbardziej fundmanetalnej z ludzkich potrzeb- wlasnego domu, czterach katow czy jak tam kto woli.

Ukaszku - jestes cfanym fjutkiem.()

#lukaszbudowlaniec
  • 22
@Ekspert_Kurnia: dobrze, że wspomniałeś o tym garażu, przecież to jest jakaś porażka. Nie pamiętam ile dokładnie ten jego go wyszedł, ale każdy ogarnięty człowiek sobie ogarnie taki garaż za ułamek tej ceny.

A sam pomysł budowy domu bez garażu to dla mnie żart, większość osób co sobie buduje dom ma samochód i zamiast sobie ułatwić życie, to lepiej rano skrobać szyby, a potem znowu inwestować i budować garaż.
Mitoman chyba szybko
@Ekspert_Kurnia: Ładne podsumowanie. Też mnie zawsze zastanawiało, że tego jego projektu inflacja nie dotyczy. ;) Bajerant dalej w 2020 roku (czyli parę lat później) wciska kit o możliwości budowy domu za 150k.

Ci z kanału "Co Dziś Robimy" co mają jego projekt najlepiej i najszybciej się przekonali o braku garażu. Bardzo narzekali na brak garażu i żałowali, że nie wybudowali go od razu. Znalazłem fragment gdzie o tym mówi -> "
marzyciele uwierzyli, ze da sie to ogarnac tanio, w cenie mieszkania


@Ekspert_Kurnia:

Do się, u mnie mieszkanie średnio po 7kzł m2, na obrzeżach Lublina.
Czyli dla 3-4 osób potrzeba mieszkanie ok 70m2, co daje nam prawie 500kzł za samo mieszanie + wykończenie wedle fantazji - tak da się za tyle ogarnąć chałupę kilka km od granic miasta, licząc 150kzł działka + 350kzł SSZ
Pytanie tylko, czy to tanio ( ͡°
A sam pomysł budowy domu bez garażu to dla mnie żart,


@Krakem: Niekoniecznie, bywają zapisy w MPZP, że garaż może być tylko budynkiem wolnostojącym, poza tym nie każdemu wystarcza mały garaż na 2 samochody, a większych w bryle budynku się nie robi.
@Lukama: w mysl daj m liczby a znajde ci do niego rownanie mozna znalezc okolicznosci w ktorych ten kurnik w cenie mieszkania mozna wybudowac 5x patrz Warszawa, Gdansk itd, w wiekszym miejscie nawet dzialki 1000m2 za 150tys nie kupisz, nawet pod miastem w tych pieniadzach nie kupisz. To mial byc dom w cenie przecietnego mieszkania w PL, dla przecietnego Kowalskiego ktory wlasnymi lapami to wzniesie tudziez przy pomocy fachowca na pewnych
@Lukama: no juz mniejsza o ludzkie widzi mi sie czy ktos chce miec garaz w bryle czy tez woli miec go obok, lub zmusza go do tego MPZP...czy tez mu na 2 samochody nie wystarcza. #!$%@? sie do jego projektu, bo robi tani, affordable domek bez garazu a potem robi poradnik januszowy na garazyk obok zeby zedrzec koszule z Kowlskiego za jakis #!$%@? poradnik, jak Kowalski to moze zrobic inaczej tez
@Ekspert_Kurnia: Łukasz wielokrotnie mówił że jego targetem są ludzie którzy z tego czy innego powodu działkę już mają.

albo trzeba bylo odrazu dwa projekty zrobic jeden z garazem a drugi bez wtedy mialoby to sens tylko wtedy ten image taniego domu by legl w gruzach bo dom z garazem to juz przeciez nie wydaje sie taki tani, nie?


Garaż można doprojektować na etapie adaptacji i Łukasz budował swój projekt z doadaptowanym
@NiebieskiWStringach: w takim razie chyba bardzo maly target masz mitoman sobie obral, chociaz znajac skale tego jego youtubowego projektu w mitomana glowie mi sie nie wydaje Mirku( ͡° ͜ʖ ͡°)

Garaż można doprojektować na etapie adaptacji i Łukasz budował swój projekt z doadaptowanym garażem.


Jasne, na etapie adaptacji to ty mozesz sobie doprojektowac dwie baszty i stanowiska strzelnicze na dachu ale potem nie zrobisz chyba poradnika ktory
@NiebieskiWStringach:

Zmusza Cię ktoś do kupowania pastylek na ból dupy, kręgosłupa, na erekcję, na stawy, na #!$%@? wie co tam sobie mozna wymyślic? Też nie. Ale naciągnąć Cię #!$%@? chcą, I do tego sie orsypiwrdalam, jak nie rozumiesz to wracaj do ukaszka na yt pooglądać wkręcanie udarem na aku( ͡° ͜ʖ ͡°)
@NiebieskiWStringach: przecież większość ludzi nie ma problemu do tego że zarabia kasę czy jakość wykonania (tego nie ocenisz przez ekran) tylko o jego podejście do komentujących.
Odwaliło mu i zgrywa się za najlepszego, niby mówi że "nie robimy najszybciej... najlepiej" ale zwróć mi tylko na coś uwagę to dostajesz bana.