Wpis z mikrobloga

Podsumowanie 17.11 w gabinecie lekarza POZ (lekarz podstawowej opieki często lekarz rodzinny):

Czas pracy do południa 6 godzin
49 pacjentów:
9 osobistych
5 osób odmówiło przyjścia do poradni,
30 nowych wyników testów w kierunku COVID-19 w tym
3 wyniki nierozstrzygające
22 COVID-19 potwierdzonych,
0 pacjentów na kwarantannie- po kontakcie, a nie po teście,
9 nowych zleconych testów
0 próśb o zaświadczenie o przeciwwskazaniach do noszenia maseczek, w tym 0 mających uzasadnienie.

Kto był dziś ciekawym pacjentem?
-Pan i Pani lat 59 i 62, numer do obojga taki sam. Odbiera Pan, podaje swoje potrzeby, pytam o żonę, Pan ze nie może rozmawiać i już daje numer do żony. Pani odrzuca każda probe połączenia, ponowna próba kontaktu z Panem - odbiera z irytacja, „mówiłem żeby mi nie przeszkadzać”. Nie wiem co chcieli
-Pan lat 39, dwie choroby weneryczne, obecnie wyszedł COVID-19 pozytywny. Pan pyta się czy można mu skrócić izolacje bo już by sobie z domu na „imprezkę” poszedł
Czas pracy po południu 5 godzin
28 pacjentów
1 osobista
2 osoby odmówiły przyjścia
18 nowych wyników testów w kierunku COVID-19 w tym
0 wyników nierozstrzygający
15 COVID-19 potwierdzonych
0 osób na kwarantannie
9 zleconych testów
0 próśb o zaświadczenie o przeciwwskazaniach do noszenia maseczek, w tym 0 mających uzasadnienie.

Kto dziś był ciekawym pacjentem?
-Pan lat 19, rozmowa przez tłumacza. Pan podaje ból ucha, temperaturę i kilka innych objawów, oczywiście nie był już w pracy i potrzebuje zwolnienia. Prośba o NIP pracodawcy, Pan nie zna. Próba wystawienia przez dedykowany portal ZUS. Pan nie ma podanego miejsca pracy... chyba nie miał świadomości pracy na czarno

#polska #korona #koronawirus #lekarz #medycyna #lekarzpoz
  • 8