Wpis z mikrobloga

konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 13
#kiciochpyta #bekazpisu #zamowieniapubliczne
Właśnie przeglądam sobie inwestycje ustawiane przez kościół i włos się na głowie jeży, jak się to czyta... Czy którakolwiek niebudżetowa instytucja w tym kraju też realizowała inwestycje z dofinansowaniem ze środków unijnych i z budżetu państwa na poziomie 90-95% wartości projektu? Przecież to jest jakiś #!$%@? dramat. Wszystkie zamówienia realizowane w formule bezprzetargowej bez względu na wartość zamówienia. Wszystko jako "zapytanie" i wielokrotnie powtarzające się nazwy wykonawców. Od kilku dni próbuję otrzymać dostęp do dokumentacji kolejnego "zapytania" na inwestycję o wartości 15 milionów, która nawet nie jest realizowana na terenie kościoła, ale księżulek nie raczy mi udzielić dostępu, pomimo, że zamówienie niby jest publikowane w bazie konkurencyjności i jest postępowaniem otwartym...
@Watchdog_Polska da się coś z takimi cymbałami zrobić czy jesteśmy bezsilni jako obywatele? Beneficjent środków (parafia) nie jest inwestorem publicznym, ale środki, z których korzysta już jak najbardziej są publiczne (14,2 mln z 15 mln to dofinansowanie).
  • 8
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 5
@korin_: Na stronie parafii xD To jest w ogóle jakaś masakra. Dwie inwestycje budowlane za 22 i 8 milionów realizowała firma, która w tym samym roku do PGG dostarczała wodę butelkowaną... W zamówieniach publicznych nigdy się z tym podmiotem nie spotkałem a siedzę w branży od 13 lat. Śmierdzi wałem na kilometr i korci, żeby grzebać dalej.
@unfolding: haha może płokułatuła się tym zajmie? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Powodzonka życzę w walce. Mam nadzieję, że @Watchdog_Polska będzie w stanie Ci pomóc. Myślę, że jeśli dojdziesz do jakiś wałków to pewnie media będą chętne się tym zająć - księża to temat medialny teraz.
Jak nie masz z tym problemu daj linka do parafii.
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@korin_: W ogóle dla mnie to jest absurdalne, że samorządy wstrzymują inwestycje z powodu Covidu a kościoły zaczynają się teraz remontować... Dziś kolejną inwestycję znalazłem, która pod koniec października decyzją pisowskiego samorządu województwa dostała 95% dofinansowania... Wszystko w formie dziwnych nie do końca jawnych postępowań.
@unfolding:

Od kilku dni próbuję otrzymać dostęp do dokumentacji kolejnego "zapytania" na inwestycję o wartości 15 milionów, która nawet nie jest realizowana na terenie kościoła, ale księżulek nie raczy mi udzielić dostępu, pomimo, że zamówienie niby jest publikowane w bazie konkurencyjności i jest postępowaniem otwartym...

Nie jesteśmy specjalistami w zamówieniach publicznych, ale zdarzało nam się wnioskować o informację publiczną w parafiach, nie jest to łatwe zadanie, jest mała świadomość zobowiązania do
@korin_: @Watchdog_Polska: Taka ciekawostka. Pan w sukience stwierdził, że dokumentacja była dostępna a faktycznie dostęp przydzielił po upływie terminu składania ofert (w piątek rano sprawdzałem i nadal dostępu nie było). Nie byłem jedynym, który pytał o wgląd do projektu. Taka tam drobna inwestycja, prowadzona przez profesjonalny zespół ekspertów. Wcale nie zdziwi mnie, jeśli wykonawcą będzie pewna firma z Radzionkowa, która do tej pory wszystkie roboty u tego księdza wykonywała. https://bazakonkurencyjnosci.funduszeeuropejskie.gov.pl/ogloszenia/16690