Wpis z mikrobloga

Podsumowanie 20.11 w gabinecie lekarza POZ (lekarz podstawowej opieki często lekarz rodzinny):

Czas pracy do południa 6 godzin
55 pacjentów:
12 osobistych
3 osoby odmówiły przyjścia do poradni,
17 nowych wyników testów w kierunku COVID-19 w tym
0 wyników nierozstrzygających
16 COVID-19 potwierdzonych,
0 pacjentów na kwarantannie- po kontakcie, a nie po teście,
20 nowych zleconych testów
0 próśb o zaświadczenie o przeciwwskazaniach do noszenia maseczek, w tym 0 mających uzasadnienie.

Kto był dziś ciekawym pacjentem?
-Pani lat 88, rozmowa z córka. Pani po zawale okolo miesiąc temu, obecnie w trakcie diagnostyki kardiologicznej z powodu możliwych powikłań. Obecnie bole w klatce, przyspieszone tetno. Nie zgadza się na hospitalizacje bo tam zarażają covidem
- Pani lat 54, zlecone badania miała jakiś czas temu ( około miesiąc temu), z powodu okresowych skoków ciśnienia. Otrzymała lek do doraźnego przyjmowania oraz prośbę o regularne pomiary oraz wykonanie badan. Oczywiście nic nie zrobiła, obecnie prosi o kolejna receptę ponieważ tamte leki jej się skończyły ( przyjmowała regularnie). Nie rozumie w czym jest błąd.
-
Czas pracy po południu 5 godzin
33 pacjentów
6 osobistych
3 osoby odmówiły przyjścia
10 nowych wyników testów w kierunku COVID-19 w tym
0 wynikow nierozstrzygające
8 COVID-19 potwierdzonych
0 osób na kwarantannie
14 zleconych testów
0 próśb o zaświadczenie o przeciwwskazaniach do noszenia maseczek, w tym 0 mających uzasadnienie.

Kto dziś był ciekawym pacjentem?
- Pan lat 38, pyta czy może dostać leki na odcisk na palcu. Pojawił się mu wczoraj na stopie. Nie wpadł na pomysł naklejenia plastra.
- Pan lat 28, pyta czy może przynieść opis wyników

#polska #korona #koronawirus #lekarz #medycyna #lekarzpoz
  • 18
@Lekarz0poz Mam pytanie, lekarz mi zlecił test na covid, bo był pewny, że wyjdzie pozytyw. Mówił, że miał takich pacjentów już a jednak wyszedł negatywny. Jest to możliwe?



Z góry dziękuję za odpowiedź. ( ͡~ ͜ʖ ͡°)
@Eskeel: mojej mamie mimo objawów książkowych i że wszystkich z którymi miała kontakt w pracy zaraziła (wyszli koronapozytywni) wyszedł negatyw, ale widziałem jak placówka przechowuje wymazy (temperatura pokojowa x godzin) i jestem pewien, że test wyszedł fałszywie negatywny.
@Eskeel: te same objawy miała reszta personelu, który zaraziła mama plus jacyś jej znajomi też mówili, że jak byli koronapozytywni mieli podobnie. Poza tym jak te testy dodatnie wychodzą ludziom, którzy się czują doskonale, a tym z objawami potrafią wyjść negatywne (nauczycielka tak samo skierowana na wymaz bo wszystkie objawy a wyszedł negatywny) to wiesz..