Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
#przegryw #depresja #fobiaspoleczna #pracbaza #psychologia #nerwica #wychodzeniezprzegrywu

Nie umiem gadać z ludźmi.
Zatrudniłem się w nowej firmie, pracując nie potrafię jakoś zagadywać, tak bez spiny small talk'iem.
Jak coś chce powiedzieć, to to analizuje 100 razy jak ma to wyglądać i będzie przebiegało, co będę musiał potem gadać itp. iw efekcie czego najczęściej siedzę cicho, albo jak już coś powiem to wygląda to sztucznie.

A najgorzej jak zaczynam się stresować i chce coś powiedzieć, to boje się że się zająkam, więc tym bardziej siedzę cicho.

Siedzimy na przerwie, oni sobie coś gadają o jakichś pierdołach, a ja siedzę i albo czekam aż ktoś się mnie zapyta, albo analizuje tak jak wyżej...

To jest strasznie męczące, wiem, że nie muszę z nikim gadać, ale co sobie o mnie pomyślą, a co ja gadam, już sobie pomyśleli że jestem spier**lony.

Nie jestem "do końca" przegrywem, bo mam dziewczynę, paru znajomych z którymi mogę gadać o wszystkim i się tak nie przejmuję jak z obcymi ludźmi.
Jak się przełamać, czy jest w ogóle szansa?

Paru lekarzy stwierdziło u mnie nerwicę którą leczyłem, ale leki nic nie dawały więc przestałem, a przyjmowałem je prawie pół roku(esci).

Ogólnie ciągle praktycznie jestem spięty, nawet w domu, gdzie chyba każdy ma nerwicę i nie gada z nikim.

Wiem, że po jakimś czasie w tej pracy w końcu wyluzuje i będzie trochę lepiej, ale to nie to samo, a chciałbym nauczyć się small talk i potrafić coś powiedzieć w sytuacji, gdy nie jestem na to przygotowany, nie analizować wszystkiego...

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #5fd11f9cd9b855000c0ec82b
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Precypitat
Roczny koszt utrzymania Anonimowych Mirko Wyznań wynosi 235zł. Wesprzyj projekt
AnonimoweMirkoWyznania - #anonimowemirkowyznania 
#przegryw #depresja #fobiaspoleczna...

źródło: comment_1607587217Xu2FTn07Cf2q5rxLHloZos.jpg

Pobierz
  • 16
@AnonimoweMirkoWyznania: Mnie ten problem nie dotyczy, ale słyszałem, że ta książka pomaga trochę opanować taki mętlik w głowie, o jakim mówisz. Przeczytaj ją sobie, może pomoże ci znaleźć wyjście z twojego problemu. W najgorszym wypadku stracisz trochę czasu i parę złotych: https://www.empik.com/jak-mniej-myslec-dla-analizujacych-bez-konca-i-wysoko-wrazliwych-petitcollin-christel,p1222736270,ksiazka-p?gclid=CjwKCAiAq8f-BRBtEiwAGr3Dgfk-FP-R043XH_J9XxzNJNF4Wyqk3I46ng80qe4oMbfiRKCR5rJn_BoCMFUQAvD_BwE&gclsrc=aw.ds
@AnonimoweMirkoWyznania: mam dla ciebie dobra i zła wiadomość:

Nikogo nie obchodzisz.

Na prawdę. Serio serio. Nikt nie siedzi w domu i rozmyśla czy się odezwałeś czy nie. 30 sekund po tym jak wstają od stołu nie pamiętają z kim siedzieli. No one gives a fuck.
Teraz ty w jakiejś niewytłumaczalne manii wielkość sądzisz że inni ludzie zajęci swoim życiem tracą cenny czas na analizowanie co zrobiłeś lub nie. Dorosnij.
Nawet jeżeli
@AnonimoweMirkoWyznania: Chyba nie jestem w stanie polecić ci nic innego co by mogło ci pomóc z twoimi problemami, bo ja raczej takich problemów nigdy nie miałem, jestem dość wygadany, inna sprawa, że raczej nie lubię spoufalać się z ludźmi. Polecam za to takie kanały na yt jak: przeciętny człowiek i nieprzeciętne życie. Poruszają różne zagadnienia psychologiczne i robią materiały na podstawie książek, może znajdziesz coś co opisuje w jakimś stopniu ciebie
@Elrondka88: no co wtedy? Ojejku ktoś że mnie żartuje.
Ja mam problem z literówkami. Im bardziej się podniece i szybciej pisze tym bardziej robię fantastyczne literówki. Ile to razy było jak ludki z mojego zespołu na opennspace wybuchali śmiechem i czytali na głos moje maile komentując jak je zmasakrowalem. Kolesie młodsi stażem i stanowiskiem. Co w takiej sytuacji zrobiłby OP? Spalił się że wstydu? Zapadł pod ziemię? Nie pojawił się już