Wpis z mikrobloga

Ej, właśnie usłyszałem na kanale wRealu24 po raz kolejny słowo „Julka” z ust około 60-letniego typa i mam taką rozkminę, że ja - przysięgam na wszystko - nie słyszałem, żeby tego słowa używała osoba poniżej 30 roku życia. Ci ludzie, którzy się oburzali, że słowo „Julka” nie zostało „Młodzieżowym słowem roku” też mieli po +30 lat.

Najmłodszą osobą, którą kojarzę i która używa tego słowa to chyba Szarpanki z życiem, który ma niby 36 lat, jak gdzieś czytałem... a w ostatnich dniach słyszałem, że np. tego słowa używali Ziemkiewicz (ok. 55 lat), abp Jędraszewski (ok. 80 lat), Jaok (ok. 35 lat), kilku gości wRealu24 (taka prawicowa szuria) w wieku 35-65 lat. Także w TVPiS, gdzie jak wiadomo kierują swój przekaz do 60-latków. No i oczywiście stare konie na Wykopie.

No to niezłe młodzieżowe słowo roku.

#neuropa #4konserwy #przegryw #konfederacja #bekaztwitterowychjulek #pytapl #szarpankizzyciem #incel #julka #bekazprawakow #bekazkatoli #protest #aborcja
  • 20
@rorf46: Ja używam, a mam 23 lata. Większość moich znajomych z prawicowymi poglądami używają tego słowa.
A sam termin "julka" przecież został rozpropagowany przez wykop, a tutaj raczej dziadki nie siedzą.
Julki, oskarki - na tagach #tfwnogf istnieje to od kilku lat.
#plodnajulka ma 1414 obserwujacych na wykopie - następna wariacja "julki". Oprócz tego oczywiście #bekaztwitterowychjulek - 720 obserwujących
@rorf46: jak byś nie był głupkiem siejącym dezinformację zestawiającym tę sytuację ze sztucznym "dziadersem" lewaque, to byś wiedział, że "julka" jako hasło funkcjonowało od bardzo dawna na czanach i wyciekło 1-2 lata temu do mainstreamu internetowego. Ale oczywiście twoim celem jest wykazanie, że prawica też zła i pseudoprawicowy**S steruje wszystkim, co na prawo, "a o dziadersie nie mówmy". ( ͡° ͜ʖ ͡°)