Wpis z mikrobloga

- Bądź mną
- Graj w Wiedźmina i dobrze się baw
- narzekaj że niewygodnie z laptopem na kolanach
- pomyśl o kupnie pada i grze z lapkiem podpiętym do tv
- kup pada do xboxa
- włącz Wiedźmina
- dostań #!$%@? po 3 minutach, 10 zgonach, setkach przekleństw,
- wyłącz Wiedźmina
- brak profitu ( ͡° ʖ̯ ͡°)

Nie wiem czy to ja jestem nieskoordynowany, czy po prostu gra na padzie nie jest dla każdego. Chciałem w końcu kupić pierwszą w życiu konsolę (poza Pegasusem), ale teraz mam straszne wątpliwości.

Ale żeby nie było, postanowiłem spróbować odświeżonego Abe’s Odyssey od fajnych ziomków z Epic. Wsiąkłem na 2 dni....

I tu, Mirki, moje pytanie: polećcie jakieś gierki do grania padem, z którymi taka sierota jak ja sobie poradzi. Shootery idpadają na pewno, wiec zapewne platformówki. Mogą być nowe lub stare, byle działał pad ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Może być coś dostępne w subskrypcji Xbox, bo dostałem 2 tyg okresu próbnego ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#gry #grykomputerowe #grypc #xbox
  • 76
@tegie mialem tak jak Ty, bardzo podobna sytuacja z wieśkiem i tak samo rzuciłem w kat bo nie wyobrażałem sobif gry na padzie.

Teraz? Jest trochę na odwrót - gram praktycznie tylko na padzie od x360, chyba że strzelanki to wiadomo że klawiatura+mysz.

Jak się przyzwyczaić?
Byłem w połowie Wieśka, padem nic nie umiałem, ale w końcu stwierdziłem że jeden dzień spędzę na przyuczeniu.
- Najniższy poziom trudności + chodzenie po nieistotnych
@tegie: mam to samo. Jak grałem w GTA V na padzie to myślałem, że go #!$%@?ę o ziemię. Jeszcze poruszanie się postacią czy autem spoko, ale celowanie i strzelanie to dramat. Najgorzej że dłonie nieprzyzwyczajone do pada i po godzinie musiałem sobie robić przerwę, bo mnie normalnie kciuki bolały XDD Pewnie kwestia ogrania.
@tegie: Ori and the Blind Forest. Świetna gierka, która wykorzystuje chyba wszystkie buttony z pada, a przy tym wprowadza je stopniowo więc idealnie się nada do nauki. I jest chyba dostępna w Xbox pass.

I tak jak pisali niektórzy, musisz się po prostu przyzwyczaić jak nie grałeś na padzie. 2 dni maks i będziesz ogarniał
@tegie: jak ja kupiłem PS4 to z Horizon Zero Dawn i uważam że gierka była fajnym wprowadzeniem do ogarnięcia grania na padzie. W moim odczuciu sterowanie dużo wybaczało, a sama gra nie ma jakiegoś ultra szybkiego tempa. Może i tobie podejdzie
  • 0
@Goronco: Ehhh, ludzie.... ja poprosiłem tylko i kilka tytułów na PC, które łatwo ograć na padzie i mieć z tego frajdę... nie róbcie mi tu wojenek, bo mi to nie pomoże i tak, a tej dyskusji nikt nie wygra
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@tegie: daj sobie spokoj

Pierwszy raz wiedzmina 2 Przechodziłem na padzie - ostatnia walka z letho na średnim poziomie to było z pol godziny i kilka razy load game
Kilka lat później na klawiaturze i wyższym poziomie nawet się nie spociłem.

Pad leży i się kurzy, córka czasem gra w wyścigi na nim.